Finanse Wiadomości branżowe

Znakomita końcówka roku w działalności telekomunikacyjnej ATM, nowe kontrakty na ponad 13,5 mln złotych

ATM S.A., świadcząca pod marką ATMAN usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, zawarła w ostatnich miesiącach roku umowy dotyczące transmisji danych i świadczenia usług kolokacji w swoich centrach danych na łączną kwotę ponad 13,5

ATM S.A., świadcząca pod marką ATMAN usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, zawarła w ostatnich miesiącach roku umowy dotyczące transmisji danych i świadczenia usług kolokacji w swoich centrach danych na łączną kwotę ponad 13,5 mln zł.

W ramach podpisanych wieloletnich kontraktów ATM S.A. dostarczy klientom m.in. dedykowane serwerownie o łącznej powierzchni blisko 450 m kw. Warto przy tym podkreślić, że jedna z umów została zawarta z klientem o zasięgu globalnym, który w ramach udostępnionej przez ATM infrastruktury centrów danych będzie świadczył usługi swoim klientom na obszarze całej Europy.

— Ostatni kwartał roku możemy zaliczyć do bardzo udanych. ATM z powodzeniem udało się sprzedać ponad 30% powierzchni kolokacyjnej w oddanym zaledwie miesiąc wcześniej budynku F3 będącym częścią Centrum Danych ATMAN. Szczególnie cieszą nas międzynarodowi klienci, którzy wybierają Polskę i nasze centra danych na potrzeby świadczenia usług ponadregionalnych — powiedział Maciej Krzyżanowski, wiceprezes zarządu ATM S.A.

Oprócz nowo zawartych umów ATM S.A. z powodzeniem kontynuuje współpracę z dotychczasowymi klientami w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych. Warto przypomnieć, że narastająco po trzech kwartałach roku Spółka wypracowała w tym segmencie 102,6 mln zł przychodów ze sprzedaży, 12,8 mln zł zysku operacyjnego i 27,3 mln zł zysku EBITDA.

— Nasza działalność telekomunikacyjna zapewnia spółce powtarzalne przychody i zyski, szczególnie pożądane podczas słabszego otoczenia makroekonomicznego. Podpisane w ostatnich tygodniach umowy istotnie powiększą naszą dotychczasową bazę przychodów w przyszłych okresach, co pozwala zakładać, że także rok 2012 będzie należał do bardzo udanych — powiedział Roman Szwed, prezes zarządu ATM S.A.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod marką ATMAN świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

Pozostałe spółki grupy kapitałowej ATM S.A. świadczą usługi głównie w zakresie integracji systemów teleinformatycznych, specjalizując się: w projektowaniu i budowie sieci transmisji danych wraz z systemami do zarządzania i monitoringu sieci, w budowie centrów danych i złożonych systemów informatycznych oraz w produkcji i wdrażaniu oprogramowania aplikacyjnego.

Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

A to już wiesz?  Payleven i Fakturownia.pl łączą siły

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy