Finanse Wiadomości branżowe

Wzmocnienie Zarządu TFI PZU SA

9 stycznia 2012 r. Rada Nadzorcza TFI PZU SA powołała Łukasza Kwietnia na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Nowy Członek Zarządu będzie odpowiadać za sprzedaż, marketing i promocję oraz współpracę TFI w ramach Grupy PZU w tych obszarach.

Rozszerzenie składu Zarządu jest naturalnym krokiem w związku z dynamicznym rozwojem towarzystwa oraz osiąganymi wynikami inwestycyjnymi. Jest to również kolejny etap realizowania długoterminowej strategii Grupy PZU SA. TFI PZU SA jest częścią inwestycyjnego filaru tej grupy finansowej.

- Rynkiem finansowo-kapitałowym i inwestycjami zajmuję się - na różne sposoby - już od niemal 20 lat. Bez cienia przesady mogę powiedzieć, że jestem szczęściarzem bo zawodowo zajmuję się tym, co i tak jest moją autentyczną pasją życiową. W efekcie praktycznie całe moje życie było i jest związane z giełdą i inwestycjami. Praca w TFI PZU SA jest więc logiczną kontynuacją mojej ścieżki zawodowej - mówi Łukasz Kwiecień, Wiceprezes TFI PZU SA.

Łukasz Kwiecień zachował jednocześnie dotychczas zajmowane w TFI PZU stanowisko Dyrektora Biura Sprzedaży.

Obecny skład Zarządu TFI PZU:

Krzysztof Wantoła – Prezes Zarządu,

Krzysztof Razik – Wiceprezes Zarządu,

Łukasz Kwiecień – Wiceprezes Zarządu.

  

------------------

Łukasz Kwiecień związany jest z rynkiem kapitałowym od początku jego działania. Pracował zarówno w instytucjach finansowych (Pioneer Pekao Investment Management SA, NBP), jak i mediach z rynkiem ściśle związanych (Gazeta Giełdy Parkiet, Gazeta Bankowa, serwisy internetowe).

Nowy Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA jest od 1 stycznia 2012 r. Dyrektorem Biura Sprzedaży. Wcześniej - od 2005 r. do końca 2011 r. był dyrektorem Investment Communications w Pioneer Pekao Investment Management SA. Od 2002 r. do 2005  r. doradca Prezesa NBP (wówczas - prof. Leszka Balcerowicza) i główny specjalista w Departamencie Komunikacji Społecznej NBP. Współtwórca Portalu Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl (pomysłodawca tej skrótowej nazwy); szef jego zespołu analityczno-redakcyjnego. W latach 2000 - 2002 Redaktor Naczelny Gazety Giełdy Parkiet, Członek Zarządu Parkiet Media SA, Redaktor Naczelny Wydawnictwa Parkiet i  jednocześnie Dyrektor Mediów Elektronicznych w spółce Analizy Finansowe Sp. z o.o. Współtwórca nowego portalu www.parkiet.com. Doprowadził także do wdrożenia wielu innowacyjnych wówczas rozwiązań technologicznych i marketingowych - jak np. tzw. Newsroom, czy eksperckie czaty on-line. 
Jeszcze wcześniej, w latach 1994 – 200090-tych, był m.in. redaktorem naczelnym tygodnika "Gazeta Bankowa", szefem działu bankowego w dzienniku "Prawo i Gospodarka", dziennikarzem i komentatorem giełdowym w krakowskiej redakcji "Dziennika Polskiego". Współpracował także z wówczas dopiero raczkującymi internetowymi serwisami giełdowymi.

Uczestniczył aktywnie w pracach środowiska inwestorów instytucjonalnych – np. przy opracowywaniu kodeksu dobrych praktyk. Prowadził prezentacje i debaty o rynku i inwestowaniu na spotkaniach z szeroką publicznością, studentami, czy na różnego rodzaju targach finansowych (np. prezentacja polskiego rynku dla inwestorów skandynawskich w Kopenhadze, czy kilka edycji targów "Twoje Pieniądze" w Warszawie). Jest magistrem zarządzania i marketingu (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praca magisterska pod kier. prof. Włodzimierza Szpringera - poświęcona nadzorowi na rynku kapitałowym). Ukończył szereg szkoleń i specjalistycznych kursów. Doświadczenia zbierał także w czasie wielu zagranicznych wyjazdów studialnych i służbowych (banki centralne Niemiec, Portugalii, EBC, instytucje finansowe w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Irlandii). Laureat nagród dla dziennikarzy finansowych – np. Związku Banków Polskich czy „Ostrego Pióra” BCC.  

Ma 41 lat. Żona (dziennikarka telewizyjna) i córka. Prywatnie interesuje się strategią i techniką wojskową.

Similar Posts