Finanse

Wszystko na temat kredytu studenckiego

Wszystko na temat kredytu studenckiego.
autorem artykułu jest Kamil Fudali

Kredyt studencki ? Czym jest i dla kogo. Pytanie proste bo na pewno dla studenta, ale czym właściwie jest ? Tego często nie wie każdy. Dla każdego normalnego człowieka a już szczególnie Polaka słowo kredyt równa się = bank, odsetki powodujące że spłacamy 2x tyle ci bierzemy oraz rzecz jasna raty, raty i jeszcze raz raty. Jednak czy możemy ten produkt finansowy przyrównać do standartowego kredytu ?na dowód? ?

Kredyt studencki nie może być porównywany z innymi produktami banku, żadnym kredytem w 5 minut a i nawet w 10 godzin. Podstawową różnicą jest to, że preferencyjny k.s. oprócz przeznaczenia tylko dla studentów nie jest oprocentowany na czas jego pobierania + 2 lata można by powiedzieć gratis. Tak więc jeśli pobieramy pieniądze od początku naszej nauki daje nam to 7 lat bez ani jednego % odsetek. Oczywiście nie możemy tez myśleć, że np bank nam potem za te 7 lat wszystko doliczy. Nic takiego nie ma miejsca. Mamy 7 lat wpływów na nasze konto a potem należy oddać do banku co jego. I tutaj pojawia się druga kolosalna różnica z powodu której nie możemy nigdy porównywać tego produktu ze standartowym kredytem bankowym. Oprocentowanie od tego momentu wynosi nas tylko połowę stopy procentowej weksli NBP. Z reguły jest to +/- 2,3 % !!! Przecież to jest ?nic?.

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na studia bo porostu Cię na nie nie stać, nie mamy o czym mówić ? przyszłość jest najważniejsza. Ale nawet jak masz pieniądze to warto mieć po 5 latach odkładania zastrzyk gotówki w wysokości 30 000 zł bez ani jednego % odsetek. Wtedy kredyt studencki zawsze może to być zbawieniem dla startu w nowe lepsze życie ? działalność gospodarcza, samochód, rodzina… chyba lepszy taki kredyt niż inny gdzie słono przepłacimy.

Można tez pieniądze te zainwestować ? wtedy nie dość, że mamy pieniądze ?za darmo? to jeszcze zarobimy. Jednak tutaj trzeba podejść do sprawy z głową aby nie stracić, bo inwestowanie jak wiesz co, jak i gdzie nie jest tka niebezpieczne jak wielu osobom się wydaje. Jeśli interesuje cię temat kredytu studenckiego zapraszam przykładowo na stronę www.finanseosobiste.biz gdzie możesz dowieć się wszystkiego na jego temat. Dodatkowo możesz znaleźć informację na temat co zrobić z kredytem podczas studiówWpis autorski K. Fudali – Finanse Osobiste Kopiowanie dozwolone w niezmienionej formie z umieszczneniem źródła strony.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy