Finanse Wiadomości branżowe

W MultiBanku klient sam odroczy spłatę kredytu

Klienci MultiBanku mogą teraz odroczyć spłatę rat kapitałowych nawet na trzy miesiące. Dla kredytu gotówkowego oraz kredytu samochodowego on-line proces dostępny jest w pełni przez internet, w ciągu 15 minut.

Z raportu Segmentacja rynku NML przygotowanego przez Millward Brown SMG/KRC  wynika, że ważnym czynnikiem decydującym o wyborze kredytu konsumpcyjnego jest możliwość dopasowania go do bieżącej sytuacji finansowej klienta i elastyczność w zakresie spłaty rat.

- Możliwość modyfikacji warunków kredytu w czasie jego spłaty istotnie wpływa też na poczucie bezpieczeństwa klienta. Dlatego budując naszą ofertę zadbaliśmy nie tylko o przyjazny proces wnioskowania i przyznawania kredytu (dla aktywnych klientów MultiBanku, kredyty konsumpcyjne dostępne są w pełni on-line), ale także jego obsługi – mówi Joanna Ostrowska, ekspert MultiBanku ds. kredytów niezabezpieczonych. - Teraz klienci MultiBanku mogą również w dowolnej chwili złożyć wniosek o karencję w spłacie rat kapitałowych i odroczyć ją nawet na trzy miesiące. Co ważne, posiadacze kredytów gotówkowych oraz samochodowych udzielonych przez internet mogą to zrobić podczas wizyty w oddziale banku, ale także zupełnie samodzielnie i on-line za pośrednictwem systemu transakcyjnego. Na rynku proces wyróżnia też krótki czas oczekiwania na decyzję banku. W przypadku zawieszenia rat na okres jednego miesiąca, klient otrzyma ją nawet w ciągu 15 minut - dodaje Ostrowska.

Parametry oferty:
- usługa dostępna jest dla kredytów gotówkowych i samochodowych,
- z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy spłacili minimum 6 rat kredytu,
- klient może zawiesić spłatę rat kapitałowych maksymalnie na okres 3 miesięcy, dowolną liczbę razy (ale nie częściej niż raz na 12 miesięcy),
- w okresie karencji pobierana jest rata odsetkowa,
- okres spłaty kredytu po upływie karencji nie zmienia się, pozostały do spłaty kapitał rozkładany jest na mniejszą ilość rat.

Karencja w spłacie rat kapitałowych kredytu, na podobnych warunkach, udostępniona został również dla klientów mBanku.

 

 

 

 

Similar Posts