Wiadomości branżowe

W ING jedne z najlepszych kont dla studentów i młodzieży

ING Bank Śląski oferuje jedne z najlepszych kont studenckich i młodzieżowych na rynku ? wynika z rankingu kont osobistych opracowanego przez redakcję portalu Money.pl.

Portal Money.pl przenalizował ofertę 30 banków, które posiadają w ofercie rachunek bieżący dla klientów indywidualnych. Najwyżej oceniano banki, które nie pobierają opłat za aktywne korzystanie z kont. ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w dwóch z trzech kategorii: konto studenckie oraz konto młodzieżowe.

Ranking powstał na podstawie 41 kryteriów, które podzielono na trzy grupy. W pierwszej oceniano koszt prowadzenia i obsługę klienta, w tym opłaty za prowadzenie rachunku, wydanie i obsługę karty płatniczej, wypłaty z bankomatów oraz koszty przelewów. W drugiej grupie, w której weryfikowano dostęp do konta i środków, oceniano liczbę bezprowizyjnych bankomatów, obsługę konta przez Internet i telefon oraz zabezpieczenia bankowości elektronicznej, jak również możliwość wpłaty gotówki we wpłatomatach. Dodatkowe punkty przyznawano za możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych kartą i komórką, oferowanie przez bank aplikacji na smartphony oraz możliwość dokonania tzw. natychmiastowego przelewu. W ostatniej grupie skupiono się na obsłudze klienta, biorąc pod uwagę m.in.: kompetencje pracowników obsługujących infolinie oraz czas oczekiwania na odpowiedź z banku. Oceniono również przejrzystość i funkcjonalność strony internetowej. Dodatkowe informacje o rankingu są dostępne na http://www.money.pl/sekcja/ranking-kont-osobistych-2013/

Przypominamy, że Konto z Lwem Direct to bezpłatne konto osobiste z dostępem do pieniędzy przez Internet, telefon, sieć bankomatów i oddziałów w całej Polsce. Najważniejsze korzyści to:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za przelewy krajowe w PLN przez Internet na rachunek w innym banku w kraju (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET, Express ELIXIR),
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju,
  • 0 zł za użytkowanie kart Visa zbliżeniowa lub Debit Mastercard zbliżeniowa (jeżeli miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 200 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca).

W ramach oferty w ING Banku Śląskim właściciele Kont Direct w wieku 18-26 lat nie są obciążani opłatą za pierwsze zamówienie lub pierwszą zmianę wizerunku karty płatniczej wydanej do Konta Direct oraz pierwsze wydanie K@rty wirtualnej ING Visa służącej do płatności w Internecie. Dodatkowo, klienci Konta Direct w wieku 13-18 lat są zwolnieni z opłaty za użytkowanie karty płatniczej do rachunku aż do uzyskania przez nich pełnoletności. 

< 233468" >
Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy