Wiadomości branżowe

UNIQA ze stabilnym Zarządem

5 czerwca 2013 r. Rada Nadzorcza spółek Grupy UNIQA w Polsce podjeła decyzję o przedłużeniu kończącej się kadencji dwóm członkom Zarządu. Małgorzata Michalak ?Bartkowiak, wiceprezes Zarządu ds. finansowych oraz Adam Łoziak, wiceprezes Zarządu ds. współpracy z mieszkalnictwem będą pełnić swoje dotyczczasowe funkcje przez kolejne 3 lata.

Małgorzta Michalak ? Bartkowiak związana jest z UNIQA od 10 lat. W 2003 r. objęła funkcję wiceprezesa Zarządu ds. ekonomicznych w UNIQA TU na Życie SA. W 2004 r. została wiceprezesem Zarządu ds. finansowych obu spółek ? UNIQA TU SA oraz UNIQA na Życie SA. Jednocześnie przez 4 lata, do 2008 r. była wiceprezesem ds. finansów w TU FILAR SA. W latach 1994 ? 2003 zarządzała w Zakładach Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia SA oraz Polonia ? Zycie SA, m.in. jako członek Zarządu. Jest absolwentką Wydziału Ekonomiczno ? Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, ukończyła też podyplomowe studium handlowe w Szkole Głównej Handlowej oraz studia podypolmowe w zakresie ubezpieczeń gospodarczych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Adam Łoziak ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją drogę zawodową rozpoczynał jako radca prawny. Ze spółkami UNIQA związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił funkcje Sekretarza Generalnego, Dyrektora Sekretariatu Generalnego, Dyrektora Oddziału Warszawa oraz Dyrektora Regionu Centralnego UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie. W latach 2005 ? 2008 był również Dyrektorem Sekretariatu Generalnego w TU FILAR SA. Od 2010 r. jest wiceprezesem Zarządu spółek UNIQA ds. współpracy z mieszkalnictwem.

Decyzja Rady Nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku strategii spółek UNIQA w Polsce, której elementem jest stabilne zarządzanie.

Aktualny skład Zarządu spółek Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA w Polsce:

  • Andrzej Jarczyk - prezes Zarządu,
  • Małgorzata Michalak-Bartkowiak - wiceprezes Zarządu ds. finansowych,
  • Adam Łoziak - wiceprezes Zarządu ds. współpracy z mieszkalnictwem,
  • Grzegorz Kulik - wiceprezes Zarządu ds. techniki ubezpieczeniowej.

Kadencje pozostałych członków zarządu ? Andrzeja Jarczyka i Grzegorza Kulika trwają do 2014 r.

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u dealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii ?Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011?. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami ?Najlepszy Partner w Biznesie? oraz ?Srebrny Parasol?. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Versicherungen AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje 8,7 mln klientów w 20 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, które dają bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. Spółka austriacka jest ubezpieczeniowym liderem z 14-procentowym udziałem w rynku. UNIQA jest obecna w 16 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

 

 

Źródło Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #celu   #jakim   #sieci   #waluty