Wiadomości branżowe

TFI PZU ? ponad 20 mld zł w zarządzaniu

Już ponad 20,147 mld zł wynoszą aktywa netto, którymi zarządza TFI PZU. To efekt konsekwentnej polityki rozszerzania kompetencji inwestycyjnych Grupy PZU oraz budowania pozycji Towarzystwa wśród inwestorów indywidualnych. "Cieszy mnie skuteczna realizacja strategii polegającej na zmianie filozofii zarządzania aktywami w Grupie PZU. To w dużej mierze dzięki tym działaniom ugruntowaliśmy

Już ponad 20,147 mld zł wynoszą aktywa netto, którymi zarządza TFI PZU. To efekt konsekwentnej polityki rozszerzania kompetencji inwestycyjnych Grupy PZU oraz budowania pozycji Towarzystwa wśród inwestorów indywidualnych.

"Cieszy mnie skuteczna realizacja strategii polegającej na zmianie filozofii zarządzania aktywami w Grupie PZU. To w dużej mierze dzięki tym działaniom ugruntowaliśmy naszą pozycję na polskim rynku funduszy inwestycyjnych. Nie poprzestaniemy w staraniach o zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów inwestycyjnych. Nie mam wątpliwości, że już w niedługim czasie z naszych rozwiązań korzystać będzie wiele instytucji finansowych. Systematycznie zwiększamy pozycję wśród inwestorów indywidualnych" ? podkreśla Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU i PZU Życie ds. inwestycji.

Warto przypomnieć, że TFI PZU zaczynało 2012 rok z niecałymi 5,4 mld zł w zarządzaniu. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy zdołało jednak potroić swoje aktywa, które na koniec roku wyniosły 15,4 mld zł. Wtedy też po raz pierwszy w historii doszło do zmiany na pozycji lidera polskiego rynku funduszy inwestycyjnych pod względem wartości aktywów netto w zarządzaniu. Teraz wiele wskazuje na to, że ta pozycja pozostanie niezagrożona. Poza procesem "ufunduszowienia" wzrost aktywów możliwy był dzięki zapewnieniu dostępu do produktów TFI PZU szerokiemu gronu inwestorów indywidualnych (w tym celu znacznie rozszerzona została sieć dystrybucji zewnętrznej) oraz pozyskaniu nowych klientów do PPE.

"TFI PZU jest niekwestionowanym liderem na rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych pod względem zarządzanych aktywów. Grupa PZU zarządza blisko 3,2 mld aktywów, prowadzi 590 programów, w których uczestniczy ponad 177 tysięcy osób" - mówi Krzysztof Tokarski, prezes TFI PZU i PZU Asset Management.

inf

< 238583" >
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Polska odnotowała najwyższy wzrost PKB w Unii Europejskiej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy