Finanse Wiadomości branżowe

?Teraz Polska? dla Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych mBanku

Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych – innowacyjna platforma internetowa, w ramach której BRE Ubezpieczenia oraz mBank oferują możliwość wyboru i zakupu ubezpieczenia OC i AC samochodu – została nagrodzona prestiżowym Godłem „Teraz Polska”. To intuicyjne i przyjazne użytkownikowi rozwiązanie wspiera posiadaczy konta w mBanku w wyborze najatrakcyjniejszego cenowo i najkorzystniejszego pakietu ubezpieczeń.

Wprowadzenie w 2007 roku Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych było przełomem na rynku ubezpieczeń direct w Polsce. Od tamtej pory odnotowujemy stały wzrost zainteresowania klientów tym rozwiązaniem, co znajduje odzwierciedlenie w naszych wynikach finansowych. Zwycięstwo w Konkursie „Teraz Polska” jest dla nas kolejnym potwierdzeniem, że ta propozycja jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby klientów” – powiedział Paweł Zylm, prezes BRE Ubezpieczenia.

Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych mBanku funkcjonuje na zasadzie internetowej porównywarki cenowej, dając możliwość wyboru spośród wielu opcji ubezpieczenia. Za jego pośrednictwem można nabyć polisę OC/AC, a także ubezpieczenia mieszkania, domu i ubezpieczenia podróżne. W ramach platformy klienci mogą łatwo porównać i kupić polisę: HDI Asekuracja, Benefia (część Vienna Insurance Group), mDirect (dostępny tylko w mBanku), BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. Nawigacja po platformie jest prosta, a przeprowadzenie kalkulacji składki trwa około 2 minut. Oprócz standardowych produktów ubezpieczenia komunikacyjnego klienci mają do wyboru także kilkanaście opcji dodatkowych m.in.: 4 warianty opieki w ramach assistance, NNW, samochód zastępczy, ochronę prawną, zwrot kosztów pobytu w szpitalu lub dodatkowe ubezpieczenie utraty życia posiadacza pojazdu w skutek nieszczęśliwego wypadku.

„Ideą SUS jest zapewnienie Klientowi wygody poprzez umożliwienie szybkiego wyboru oferty najlepiej odpowiadającej ich oczekiwaniom. To co nas wyróżnia, to oprócz szerokiego wyboru także korzystna cena - zakup polisy w SUS może oznaczać dla kierowcy oszczędność nawet do kilkuset złotych” – dodaje Paweł Zylm.

Rozwiązania oferowane i współtworzone przez BRE Ubezpieczenia zostały nagrodzone m.in.: tytułem Certyfikat Najwyższa Jakość – Produkt Roku 2009, Euromarka, Rekomendacją Gazety Bankowej oraz tytułem Hit Roku, ALICJA 2007 miesięcznika Twój Styl,  EUROPRODUKT – w konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz „Indywidualność Rynku - Merkury 2007”.

mBank

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym blisko 2,8 mln klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez klientów w Polsce. W roku 2011 został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał też tytuł „Złotego Banku 2011” w plebiscycie „Złoty Bankier”.

Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych mBanku, tworzony we współpracy z BRE Ubezpieczenia, oferuje Klientom wygodne porównanie i zakup on-line polis OC i AC. W ramach usługi dostępne są produkty: HDI Asekuracja, Benefia (część Vienna Insurance Group) oraz mDirect (oferowane przez BRE Ubezpieczenia). Z usług Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych mBanku korzysta obecnie ponad 100 tys. Klientów.

BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

Projekt BRE Ubezpieczenia narodził się w czerwcu 2006 roku, kiedy to powstała spółka BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o. Następnie utworzono towarzystwo ubezpieczeń BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które otrzymało licencję na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. BRE Bank S.A., który jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest założycielem BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. BRE Ubezpieczenia specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego. Wykorzystując silne strony partnerów, tworzy nowoczesne rozwiązania, umożliwiające Klientom zakup szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych w prosty i przejrzysty sposób, zarówno w modelu tradycyjnym (placówki partnera) jak i za pośrednictwem zdalnych kanałów obsługi (model direct).

BRE Ubezpieczenia jest współtwórcą platform internetowych SUPERMARKETU Ubezpieczeń Samochodowych w mBanku oraz Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych w MultiBanku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy