Finanse Wiadomości branżowe

Sukces przedsprzedaży Lata 2012 w Rainbow Tours

16 grudnia zakończyła się przedsprzedaż oferty na lato 2012 z której skorzystało ponad 21 tysięcy osób. Wynik wygląda imponująco w porównaniu z analogicznym okresem z roku ubiegłego, ponieważ oznacza to wzrost o 133 procent.

Oferta wakacyjna to wyjazdy realizowane w miesiącach kwiecień – październik zebrane w trzech katalogach. Dwa z nich poświęcone są ofercie wczasowej a trzeci wyłącznie imprezom objazdowym.

Na dzień 16 grudnia ilość klientów, która skorzystała z oferty wyniosła ponad 21 tysięcy, co oznacza wzrost o 133 procent w porównaniu z rokiem 2010. Jednocześnie obrót ze sprzedaży oferty na lato 2012, która rozpoczęła się siódmego listopada 2011 roku wyniósł 59,8 mln złotych a w roku ubiegłym 26,5 mln złotych.

- Tak zaskakująco dobre wyniki zapowiadają bardzo dobry sezon letni. Wpływ na to ma również sukcesywnie powiększająca się oferta oraz przemyślana i bardzo dobrze przeprowadzona kampania reklamowa pod hasłem „Ucieknij przed budzikiem na wakacje z Rainbow Tours”- mówi Emilia Bratkowska, Brand Manager w Rainbow Tours. Nasza pełna oferta pojawiła się na rynku przed konkurencją, co również okazało się nie bez znaczenia.

Tendencję wzrostową zdają się potwierdzać również wyniki sprzedaży w call center na poziomie 3,2 mln w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy ta wartość wyniosła 1,1 mln złotych.

-Rezerwacji na lato 2012 dokonało już prawie 1300 osób- mówi Marcin Jasiński, Dyrektor call center. Mamy bardzo dużo zapytań o nowe kierunki, takie jak, Portugalia, Korfu czy Hiszpanię- dodaje Jasiński.

Kierunki, które w przedsprzedaży osiągnęły bardzo dobre wyniki to między innymi: Turcja Egejska, Maroko, Tunezja, Costa Brava, Zakynthos, Egipt oraz Bułgaria. Z nowości jest to Cypr, Portugalia, Costa de la Luz, Jordania, Stany Zjednoczone. Wycieczki autokarowe również bardzo dobrze sobie radzą- Chorwacja, Petersburg, Paryż, Norwegia i Niemcy to tylko niektóre z nich.

Drugi etap promocji będzie trwał do 15 stycznia 2012. Nadal obowiązują rabaty do 26 procent oraz szereg gwarancji dodatkowych gratis.

 

 

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy