Wiadomości branżowe

SOFORT Banking został partnerem METRO GROUP

Pośrednik płatności internetowych umacnia współpracę z koncernem handlowym w zakresie przelewów bezpośrednich, które od dłuższego czasu są już dostępne w sklepach internetowych Media Markt, Saturn, Redcoon jak również Real i Galeria Kaufhof.

Gauting, 13 maja 2013 r. spółka SOFORT AG oraz METRO GROUP, jeden z najważniejszych koncernów handlowych na arenie międzynarodowej, zostały partnerami w zakresie płatności internetowych. Dzięki tej współpracy konsumenci szybko i bezpiecznie mogą robić zakupy przez Internet w kanałach dystrybucji koncernu METRO GROUP. Klienci sklepów internetowych Media Markt, Saturn, Redcoon, jak również Real i Galeria Kaufhof już od dłuższego czasu mogą dokonywać płatności za pomocą SOFORT Banking.

?Jesteśmy dumni, że możemy pracować dla jednego z europejskich liderów w dziedzinie handlu. Szeroka oferta różnorodnych metod płatności w internecie i co za tym idzie, łatwość dokonania zapłaty mają coraz większe znaczenie dla klientów. Dzięki SOFORT Banking kanały dystrybucji METRO GROUP wzbogacą swoje sklepy internetowe o znany i ceniony system płatności?, wyjaśnia dr Gerrit Seidel, prezes (CEO) SOFORT AG.

System przelewu bezpośredniego firmy SOFORT AG sprawdza się zwłaszcza w przypadku spółek specjalizujących się w handlu międzynarodowym. ?W dokonywaniu płatności w e-commerce ważne są przede wszystkim trzy czynniki: szybkość, bezpieczeństwo oraz międzynarodowy charakter. SOFORT Banking spełnia wszystkie trzy kryteria. Dla naszych klientów jest to alternatywa dla karty kredytowej oraz rozwiązań typu e-wallet, dla nas idealne uzupełnienie oferowanych przez nas metod płatności. Potwierdziły to nasze doświadczenia w sklepach internetowych Real, Media Markt, Saturn, Galeria Kaufhof oraz Redcoon?, mówi Robert Herzig, dyrektor działu ds. płatności klientów i finansów (Head of Customer Payments & Finance) koncernu METRO AG.

Klienci zyskują na szybkiej i bezpiecznej realizacji płatności

Szczególnym udogodnieniem dla kupujących w Internecie jest fakt, że korzystając z SOFORT Banking nie muszą się nigdzie dodatkowo rejestrować ani zakładać wirtualnego konta. Po dokonaniu zakupu w Internecie klient wybiera SOFORT Banking, jako metodę płatności, wyszukuje swój bank, loguje się w swojej bankowości internetowej za pośrednictwem systemu SOFORT Banking i na koniec autoryzuje przelew przy użyciu jednorazowego kodu weryfikacyjnego. Przelew ustawiany jest bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy e-commerce. Należy jednak zauważyć, iż możliwa jest realizacja płatności transgranicznych oraz w różnych walutach: W sklepie internetowym Redcoon mogą już na przykład robić zakupy klienci z Polski, Niemiec, Austrii, Belgii, Holandii, Francji i Włoch, korzystając z bezpiecznej i szybkiej realizacji płatności za pośrednictwem SOFORT Banking. System płatności SOFORT Banking został sprawdzony przez Instytut Dozoru Technicznego TÜV Saarland, uzyskując certyfikaty z zakresu ?Atestowana Ochrona Danych? oraz ?Atestowany System Płatniczy?.

Aktualnie konsumenci w dziesięciu krajach takich jak: Polska, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania mogą dokonywać płatności za pośrednictwem SOFORT Banking ? obserwuje się tendencję rosnącą. ?E-commerce pomoże w procesie jednoczenia Europy. Do tego potrzebna jest jednak zarówno dla sprzedawców jak i klientów międzynarodowa infrastruktura dokonywania płatności, taka jak między innymi SOFORT Banking?, mówi Seidel.


O koncernie METRO GROUP

METRO GROUP należy do najbardziej wpływowych koncernów handlowych na arenie międzynarodowej. W roku 2012 osiągnął on obroty o wartości 67 miliardów euro. Koncern w 32 krajach świata posiada 2.200 placówek i zatrudnia ponad 280.000 pracowników. Potencjał METRO GROUP bazuje na sile dystrybuowanych przez nią marek, które samodzielnie działają na rynku: METRO/Makro Cash & Carry ? międzynarodowy lider w sektorze samoobsługowego zaopatrzenia hurtowego, samoobsługowe hipermarkety Real, jak również Media Markt i Saturn ? europejscy liderzy na rynku marketów ze sprzętem elektronicznym i AGD oraz domy handlowe Galeria Kaufhof. www.metrogroup.de

O SOFORT AG i SOFORT Banku

Dzięki systemom płatności, takimi jak SOFORT Banking, Rechnung by SOFORT oraz SOFORT Ident - system weryfikacji online, spółka SOFORT AG oferuje nowoczesne rozwiązania dla bezpiecznych zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Przedsiębiorstwo to z siedzibą w Gauting koło Monachium, ze swoim produktem SOFORT Banking jest liderem na niemieckim rynku przelewów bezpośrednich. W ciągu miesiąca ponad 25.000 sprzedawców e-commerce realizuje ponad dwa miliony transakcji za pośrednictwem SOFORT Banking. Poza granicami Niemiec, usługa ta oferowana jest również w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii. Od 2010 r. spółka SOFORT AG współpracuje z bankiem Deutsche Kontor Privatbank AG, który wspólnie z SOFORT AG oferuje specjalistyczne usługi bankowe e-commerce dla klientów biznesowych pod marką SOFORT Bank. Produkty i usługi SOFORT Banku pomagają w ulepszeniu procesów handlowych sprzedawców internetowych. www.sofort.com

< 241376" >
Źródło SOFORT AG. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Bankier   #ceny   #obni   #pl