Finanse Wiadomości branżowe

Ranking lokat dla firm Bankier.pl ? listopad 2011

Część firm posiada oszczędności, które chciałyby pomnożyć. Jednocześnie nikt nie chce ryzykować ewentualnej utraty pieniędzy. Dla takich przedsiębiorców idealna wydaje się lokata bankowa. Na której można zarobić najwięcej? – można przeczytać w najnowszym Rankingu Bankier.pl

Bankier.pl sprawdził, gdzie firma może najkorzystniej ulokować jednorazowo nadwyżkę finansową w wysokości 20 tys. zł. Poniżej przedstawiamy, które banki mają najlepszą ofertę lokat na 1, 2, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

Gdy chcemy ulokować firmowe pieniądze tylko na miesiąc, najwięcej zarobimy, korzystając z oferty Alior Banku (Lokata standardowa), Meritum Banku (Lokata negocjowana) i Toyota Banku (Lokata dla firm). We wszystkich tych instytucjach możemy liczyć na oprocentowanie stałe w wysokości 3,9%  i miesięczny okres kapitalizacji. W przypadku lokat dwumiesięcznych pierwsze miejsce należy do Kredyt Banku (Lokata Biznes Progres) i Meritum Banku (Lokata negocjowana).

Wśród lokat trzymiesięcznych bezkonkurencyjny jest FM Bank, który oferuje przedsiębiorcom lokatę z oprocentowaniem stałym wynoszącym 6,05% i standardową kapitalizacją. Ciekawie wygląda ranking lokat oferowanych na 6 miesięcy. Tutaj także pierwsze miejsce należy do FM Banku (oprocentowanie stałe 6,07% i kapitalizacja na koniec okresu trwania lokaty), jednak goni go Bank Pocztowy, który oferuje lokatę z dzienną kapitalizacją i oprocentowaniem stałym na poziomie 6%.

Zestawienie lokat 12-miesięcznych także wygrywa FM Bank, oferując lokatę z oprocentowaniem stałym – 5,85% i kapitalizacją po okresie trwania lokaty. Ostatnią grupę weryfikowanych przez nas lokat stanowią depozyty dwuletnie. Lokaty te znajdziemy tylko w 11 bankach, z których najkorzystniejszą jest oferta Banku BGŻ z oprocentowaniem zmiennym – 3,8% i kapitalizacją na koniec okresy trwania lokaty.

 

Więcej informacji w rankingu przygotowanym przez Barbarę Sielicką i Honoratę Miś: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-dla-firm-Bankier-pl-listopad-2011-2438669.html

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-dla-firm-Bankier-pl-listopad-2011-2438669.html,może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jego   #ndash   #plany