Finanse Wiadomości branżowe

?Puls Biznesu?: ATM Grupa perełką kiełkującej hossy

Akcje ATM Grupy SA mogą być perełkami kiełkującej hossy – wynika z opublikowanego dziś raportu „21 spółek na trzaskające mrozy” w „Pulsie Biznesu”.

Redakcja sprawdziła, które spółki giełdowe mają szansę zyskać na trwającej od półtora miesiąca giełdowej zwyżce. Według dziennika wielu graczy wierzy, że to sygnał nadchodzącej hossy. O wskazanie „typów na perełki kiełkującej pośród mrozów hossy” „PB” poprosił specjalistów z krajowych biur maklerskich, najlepszych ekspertów od analizy fundamentalnej. Wytypowali oni najlepsze portfele w ankiecie przeprowadzonej 7 grudnia 2011 roku. Również w grudniu ubr. wskazane przez tych fachowców spółki okazały się strzałem w dziesiątkę.

Akcje ATM Grupy SA jako dające więcej zarobić, znalazły się wśród spółek, które zajęły trzecie miejsce na podium analityków (zobacz wykresy w biurze prasowym). Spółki te, których wzrost wartości portfela wyniósł 13 proc. wytypował  Maciej Borowski, dyrektor wydziału analiz w DM BDM. Tym samym ATM Grupa znalazła się w gronie siedmiu spośród 21 spółek-perełek, które dały zarobić przynajmniej 20 proc. czyli prawie trzykrotnie więcej od głównego indeksu WIG. Walory ATM Grupy podrożały o 29 proc..


***************************************************************************
ATM Grupa to największy – działający od 1992 roku – niezależny polski producent telewizyjny. Obecnie najbardziej znany z seriali takich jak „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Pierwsza miłość”, Świat według Kiepskich” czy emitowana od stycznia br. „Galeria”. Jako jedyna firma w tym sektorze w Polsce dysponuje własnym zapleczem techniczno – logistycznym, umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia telewizyjne, sprzęt zdjęciowy, transmisyjny i sceniczny). Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie m.in. Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizji Polskiej. Więcej na atmgrupa.pl oraz na facebook.com/grupaatm.

Similar Posts