Wiadomości branżowe

Przez smartfon czy tablet ubezpieczysz urlop na świecie i w Polsce

BRE Ubezpieczenia wprowadza nowe i rozszerza dotychczasowe zakresy ubezpieczeń polis turystycznych dostępnych w ramach bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne. Od 5 sierpnia klienci, którzy zdecydują się na zakup polisy przez smartfon bądź tablet będą mogli ubezpieczyć się na czas wyjazdu nie tylko do państw Unii Europejskiej, ale także w Polsce oraz innych krajach świata. BRE Ubezpieczenia podwyższa również sumy ubezpieczeń w ramach dostępnych polis oraz wprowadza nowe zabezpieczenia - w tym od ryzyka związanego z nurkowaniem - a także zapewnia pokrycie kosztów ratownictwa wodnego i górskiego. Nowością dostępną w ramach aplikacji jest ubezpieczenie od kradzieży czy zgubienia dokumentów.

Nowością wprowadzoną w polisach oferowanych przez BRE Ubezpieczenia jest możliwość zawarcia ubezpieczenia w wariancie ?Świat? oraz w wariancie ?Polska?. Dla klientów planujących urlop poza granicami kraju ? w Europie, krajach basenu Morza Śródziemnego oraz spędzających wakacje w pozostałych państwach na świecie ? BRE Ubezpieczenia przygotowało polisy pokrywające koszty leczenia do 100.000 PLN, a także koszty ratownictwa górskiego i wodnego do 50.000 PLN. Elementem wyróżniającym ubezpieczenie jest także szeroko definiowane nurkowanie - w tym możliwość dodatkowego zabezpieczenia się w przypadku konieczności leczenia skutków dekompresji.

Do oferty dodano także możliwość ubezpieczenia się od zagubienia lub kradzieży dokumentów, które pokrywa koszt wyrobienia nowych dokumentów, a jeśli strata dokumentów uniemożliwia powrót ubezpieczonego do Polski Centrum Pomocy BRE Ubezpieczenia do wysokości sum ubezpieczenia zapewnia ? zakwaterowanie, transport do Ambasady a nawet koszt powrotu do Polski. Dla klientów planujących urlop w kraju, BRE Ubezpieczenia przygotowało ofertę pokrywającą koszty leczenia do kwoty 10.000 PLN oraz koszty transportu medycznego do 10.000 PLN.

?Coraz więcej klientów podróżujących nie tylko po Europie i krajach basenu morza Śródziemnego, ale także Polsce i bardziej egzotycznych państwach, pytało o możliwość wykupienia polisy turystycznej korzystając z aplikacji na swoim smartfonie czy tablecie. Dlatego specjalnie na wakacje rozszerzyliśmy ofertę umożliwiającą zakup polis podróżującym dosłownie po całym świecie. Polisy turystyczne BRE Ubezpieczenia zabezpieczają również w sytuacji, kiedy przewoźnik zgubi nasz bagaż lub dostarczy nam go ze znacznym opóźnieniem. W takim wypadku zwracamy poszkodowanym koszty zakupu niezbędnych rzeczy osobistych do wysokości 1000 złotych?? mówi Alicja Mroczek, product manager ds. ubezpieczeń direct, w departamencie rozwoju produktów w BRE Ubezpieczenia.

Aplikacja umożliwia szybki zakup ubezpieczenia turystycznego nawet na dwie godziny przed rozpoczęciem podróży, zarówno indywidualnie (maksymalnie dla 10 osób), jak i rodzinnie (maksymalnie dla 6 osób, w tym co najmniej 1 osoby dorosłej i 1 dziecka). Dzięki aplikacji BRE Ubezpieczenia można również jednym przyciskiem szybko wezwać pomoc w przypadku wypadku czy choroby. Dodatkowo, aplikacja przy wykorzystaniu współrzędnych GPS pomaga szybko zlokalizować poszkodowanego, dzięki czemu służby medyczne czy ratownicze bezbłędnie docierają na miejsce. Za pośrednictwem aplikacji można wezwać pomoc drogową np. w razie awarii samochodu lub wypadku w Polsce lub Europie.

W celu zakupu polisy przez urządzenie mobilne wystarczy pobrać aplikację na iPhone?a/iPad?a z Apple Store bądź na urządzenie z systemem operacyjnym Android z platformy Google Play, wypełnić wniosek o ubezpieczenie oraz dokonać płatności przelewem elektronicznym w jednym z kilkunastu banków lub za pomocą karty płatniczej. Płatności obsługuje eCard S.A., gwarantująca bezpieczeństwo zgodnie z normami Visa, MasterCard oraz American Express.

Rozwiązania oferowane i współtworzone przez BRE Ubezpieczenia zostały nagrodzone m.in.: Godłem Teraz Polska, Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2012, tytułem Firma Roku 2011 przyznanym przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu, Certyfikatem Najwyższa Jakość ? Produkt Roku 2009, 2012 i 2013, w tym specjalnym wyróżnieniem Perła Najwyższej Jakości, a także tytułem Euromarka. Ponadto, ubezpieczyciel może pochwalić się Rekomendacją Gazety Bankowej oraz tytułem Hit Roku, ALICJA 2007 miesięcznika Twój Styl, EUROPRODUKT ? w konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz wyróżnieniem ?Indywidualność Rynku - Merkury 2007?. BRE Ubezpieczenia otrzymało również prestiżowy tytuł ?Najlepszy partner w biznesie 2012? oraz wyróżnienie specjalne w konkursie ?Srebrny Parasol? ? obie przyznane przez redakcję Home&Market ? a także nagrodę ?Byka? przyznaną przez redakcję Gazety Giełdy Parkiet w konkursie ?Byki i Niedźwiedzie? za aplikacje mobilne.

Informacje o firmie:

BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

BRE Ubezpieczenia zostało założone w 2006 roku przez notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie BRE Bank S.A. BRE Ubezpieczenia specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego. Wykorzystując silne strony partnerów, tworzy nowoczesne rozwiązania, umożliwiające Klientom zakup szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych w prosty i przejrzysty sposób, zarówno w modelu tradycyjnym (placówki partnera) jak i za pośrednictwem zdalnych kanałów obsługi (model direct).

Źródło BRE Ubezpieczenia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #doradcy   #jest   #klient   #ubezpieczenia   #ugi