Finanse Wiadomości branżowe

Prognozy Bankier.pl

Prognozy Bankier.pl to ponad 30 artykułów opublikowanych w serwisie specjalnym Bankier.pl. Nasi analitycy wypowiedzieli się na takie tematy jak gospodarka, podatki, bankowość, dotacje unijne, kondycja małych i średnich przedsiębiorstw, inwestycje giełdowe, rynek nieruchomości i wiele innych.

Niestety przyszły rok to okres spowolnienia gospodarczego. Wzrost PKB nie powinien być wyższy niż 1,2%. Bezrobocie na koniec 2013 roku najprawdopodobniej wyniesie 13,6%. Rząd zlikwidował niektóre ulgi oraz zmienił zasady rozliczania VAT-u. Nie będzie jednak tak źle. Niewykluczone, że mieszkania jeszcze bardziej potanieją. Być może doczekamy się także tańszego kredytu.

? Recesja nam nie grozi ? napisał Piotr Lonczak. Inwestorzy mogą spodziewać się dalszych wzrostów cen złota ? przekonuje Krzysztof Kolany. To będzie trudny rok dla biznesu, ale wciąż będzie dużo pieniędzy z UE na dotacje dla firm ? stwierdza Grzegorz Marynowicz. Wisienką na torcie będą nowinki w bankowości, a w szczególności innowacyjne metody płatnicze ? skończyły się czasy testów i pilotaży, nowoczesne rozwiązania trafią do szerszego grona odbiorców ? prognozuje Michał Kisiel.

W zeszłym roku nasze prognozy sprawdziły się w 80%. W tym roku mamy nadzieję, że spełnią się tylko te dobre.

Więcej informacji na www.bankier.pl/prognozy2013.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy