Wiadomości branżowe

Polskie kardiomonitory podbijają kraje Zatoki Perskiej

Teaser

Kardiomonitory czołowego polskiego producenta aparatury monitorującej parametry biologiczne pacjenta zadbają o serca Saudyjczyków. EMTEL, realizując biznesową strategię firmy, kontynuuje ekspansję na rynek krajów Zatoki Perskiej. Producent nawiązał współpracę z jedną z najprężniej działających spółek w Królestwie, wspierającą prywatną i publiczną służbę zdrowia w krajach Półwyspu Arabskiego ? Al Mofadaly Trading Est. 

W Polsce aktualnie co czwarty kardiomonitor pochodzi z zabrzańskiej firmy EMTEL. Produkty ze Śląska obecne są już w niemal całej Europie, Ameryce Południowej, Australii, a teraz również w Azji. Ze sprzedaży za granicę pochodzi obecnie trzecia część przychodów firmy.

? Konsekwentnie realizujemy plany związane z ekspansją na rynki zagraniczne. Chcemy, aby za 2-3 lata połowa przychodów pochodziła z eksportu. Przewagą naszych urządzeń jest niewątpliwie wysoka jakość i konkurencyjna cena. Zależnie od rynku jest ona o około 20-40 procent niższa niż stawki proponowane przez dużych producentów. ? mówi Marek Suczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu firmy EMTEL.

EMTEL produkuje kardiomonitory i defibrylatory już od 20 lat i sukcesywnie poszerza sieć dystrybucji. Swoją obecność w Arabii Saudyjskiej zainaugurował podczas kongresu w Rijadzie pn. 10th Gulf Heart Association Conference połączonej z 24-tą konferencją naukową Saudyjskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Saudi Heart Association), z udziałem najlepszych kardiologów z całego świata. Polskiemu producentowi towarzyszyła firma Al Mofadaly Trading Est. z Arabii Saudyjskiej, jeden z głównych sponsorów Kongresu.

Al Mofadaly Trading Est. jest jednym z najprężniej działających w Zatoce Perskiej dystrybutorów rozwiązań dedykowanych placówkom medycznym, w tym technologii ratujących życie.  

? Arabia Saudyjska to dla nas niemal rynek idealny. Służba zdrowia jest jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się sektorów w tym kraju. Według raportu przeprowadzonego przez WHO, opieka medyczna Arabii Saudyjskiej znajduje się na 26-stym miejscu (na 191 badanych krajów), wyprzedzając Kanadę, Australię czy Nową Zelandię. Dla porównania Polska uplasowała się na 50 pozycji*. Za dystrybucję naszych urządzeń w Królestwie będzie odpowiadał nasz partner, firma Al Mofadaly Trading Est. ? dodaje Marek Suczyk.

? Nasz model biznesowy obejmuje współpracę z firmami, które zdobyły uznanie na światowym rynku, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Nasze dążenie do perfekcji doprowadziło nas do firmy EMTEL, która oferuje wysokiej jakości produkty, przez co uzupełni nasze portfolio w segmencie przedsiębiorstw dostarczających aparaturę monitorującą parametry biologiczne pacjenta. Jesteśmy przekonani, że partnerstwo z firmą EMTEL przełoży się na długotrwałą współpracę przy świadczeniu usług na rynku zdrowia w Arabii Saudyjskiej ? mówi Mr Saeed Al Mofadaly, prezes firmy Al Mofadaly Trading Est.

Nowoczesna aparatura medyczna firmy EMTEL oferuje wiele możliwości znacznie ułatwiających pracę personelowi medycznemu. Unikalnym rozwiązaniem kardiomonitorów EMTEL są ekrany dotykowe w dużych 19 calowych monitorach LCD oraz czytelny i przyjazny użytkownikowi interfejs, stworzony na bazie wieloletniej współpracy z personelem medycznym szpitali.

* Measuring Overall Health System Performance for 191 countries, WHO, http://www.who.int/healthinfo/paper30.pdf

< 237621" >
Źródło EMTEL. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts