Wiadomości branżowe

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ponownie wybrała Netię

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ponownie wybrała Netię
Netia – pokonując konsorcjum Exatela i GTS - zwyciężyła w przetargu na dostawę łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tym samym przedłużyła umowę z tą instytucją o kolejne 3 lata. Netia, w ramach przetargu, wybrana została na kolejne 3 lata jako dostawca łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Zakres zamówienia obejmuje łącza dostępowe typu E1 oraz nowoczesną sieć MPLS (Multiprotocol Label Switching) dla 10 lotnisk, z dostępem wspieranym odrębnymi technologiami.Wygrana Netii i wybranie jej usług na kolejne 3 lata świadczy o sprostaniu przez operatora wysokim wymaganiom PAŻP, szczególnie pod kątem wymogów, jakie stawia współpraca w ramach umowy SLA (Service Level Agreement).   „Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie to zadanie niełatwe, które wymaga zaangażowania środków technicznych i pracy zespołu wysokiej klasy specjalistów. Odpowiednia i niezawodna infrastruktura, umożliwiająca łączność zdalnych lokalizacji, to jeden z elementów, który jest niezwykle ważny w prawidłowym funkcjonowaniu tej instytucji. Dlatego też cieszy nas fakt, że PAŻP zaufała
Teaser

Netia ? pokonując konsorcjum Exatela i GTS - zwyciężyła w przetargu na dostawę łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tym samym przedłużyła umowę z tą instytucją o kolejne 3 lata.

Netia, w ramach przetargu, wybrana została na kolejne 3 lata jako dostawca łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Zakres zamówienia obejmuje łącza dostępowe typu E1 oraz nowoczesną sieć MPLS (Multiprotocol Label Switching) dla 10 lotnisk, z dostępem wspieranym odrębnymi technologiami.

Wygrana Netii i wybranie jej usług na kolejne 3 lata świadczy o sprostaniu przez operatora wysokim wymaganiom PAŻP, szczególnie pod kątem wymogów, jakie stawia współpraca w ramach umowy SLA (Service Level Agreement).   

?Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie to zadanie niełatwe, które wymaga zaangażowania środków technicznych i pracy zespołu wysokiej klasy specjalistów. Odpowiednia i niezawodna infrastruktura, umożliwiająca łączność zdalnych lokalizacji, to jeden z elementów, który jest niezwykle ważny w prawidłowym funkcjonowaniu tej instytucji. Dlatego też cieszy nas fakt, że PAŻP zaufała rozwiązaniom Netii i będzie korzystać z naszych usług przez kolejne 3 lata.? ? powiedział Rafał Bakalarz, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży w Netii, odpowiedzialny za Sektor Użyteczności Publicznej.   

Wartość podpisanej umowy to 2,46 mln brutto. W przetargu brało również udział konsorcjum GTS i Exatel.

PAŻP to niejedyny klient Netii z branży lotniczej. Grupa Netia obsługuje również m.in. PLL LOT oraz Qatar Airways. Na potrzeby zlokalizowanego we Wrocławiu, europejskiego centrum obsługi klientów linii lotniczych Qatar Airways, dostarczyła łącza dostępu do internetu oraz międzynarodowe łącza telefoniczne, za pomocą których ulokowane w Polsce contact center obsługuje połączenia przychodzące na numery lokalne w 9 krajach Unii Europejskiej (więcej informacji w komunikacie prasowym z 29 maja br.: http://media.netia.pl/pr/242841/netia-zapewnia-komunikacje-dla-europejskiego-contact-center-qatar-airways).

***

Informacje o Netii:

Netia S.A. jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line. Netia dysponuje około 13 tys. km własnych światłowodowych sieci szkieletowych i metropolitalnych oraz tysiącami kilometrów kanalizacji teletechnicznej. Operator dysponuje sieciami metropolitalnymi w 48 największych polskich miastach oraz 140 dużymi węzłami optycznymi i 5 centrami kolokacyjnymi. W zasięgu sieci Grupy Netia znajduje się około 70 proc. biurowców w większych miastach Polski.

A to już wiesz?  Spowolnienie produkcji w przemyśle, winna pogoda i efekt bazy

W ofercie Netii dla biznesu znajduje się szeroka gama rozwiązań z zakresu szeroko pojętej teleinformatyki, począwszy od rozwiązań głosowych (tradycyjnych oraz IP), transmisji danych, dostępu do internetu, po szereg nowoczesnych rozwiązań zintegrowanych, opartych o przetwarzanie w tzw. chmurze oraz zaawansowanych usług Data Center. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują takie usługi jak: kompleksowe rozwiązanie Unified Communications o nazwie Netia Office Anywhere czy Cloud Server, zapewniająca bezpieczną i skalowalną infrastrukturę IT. Netia ma również w swojej ofercie najnowocześniejsze rozwiązania do dystrybucji treści poprzez internet (Netia CDN - Content Delivery Network) oraz wideokonferencji - Netia Video Anywhere, która pozwala na przeprowadzanie wielostronnych rozmów wideo w jakości HD i współdzielenie plików na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony) i komputerach bez potrzeby wydawania znacznych środków na kosztowny sprzęt.

O Polskiej Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej to państwowy organ zarządzania ruchem lotniczym, podlegający Ministerstwu Infrastruktury. Do zadań PAŻP należy m.in. kontrola ruchu lotniczego, służba informacji powietrznej, służba alarmowa, planowanie przepływu ruchu lotniczego nad Polską, koordynacja zajętości przestrzeni powietrznej, prowadzenie biur odpraw załóg oraz aktualizacja i wydawanie publikacji lotniczych. PAŻP jest jedyną instytucją w Polsce, która zatrudnia kontrolerów ruchu lotniczego.

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy