banki

Pocztowe Konto Standard najlepszym rachunkiem na rynku

Jak wskazują eksperci, Bank Pocztowy ma obecnie najlepsze konto osobiste dla Klientów, którzy najchętniej korzystają z usług bankowych bezpośrednio w oddziałach lub przez telefon.

To wynik rankingu, jaki przeprowadzili eksperci dziennika Gazeta Wyborcza i Open Finance, porównując ofertę 30 największych banków w kraju.
O zwycięstwie Pocztowego Konta Standard przesądziła jego dostępność, czyli bliskość placówek i bankomatów, a więc elementy najistotniejsze dla tradycyjnych Klientów. Doceniono również fakt, że tylko Bank Pocztowy daje swoim Klientom możliwość dostarczenia gotówki do domu przez listonosza.

DSC_3277Eksperci zwrócili uwagę, że Pocztowe Konto Standard jest tanie, gdyż Bank nie pobiera opłat za jego otwarcie i prowadzenie, przelew dokonywany w oddziale kosztuje 4 zł, a zlecenie telefoniczne jest bezpłatne. Jedyną stałą opłatą, jest opłata 4 zł za kartę debetową. Za to ani złotówki nie kosztuje korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Aktualnie liczba takich wypłat jest nieograniczona, natomiast docelowo będą to dwie operacje w miesiącu. Zgodnie z przeprowadzonymi przez Bank Pocztowy badaniami średnia liczba wypłat gotówki wśród jego Klientów nie przekracza dwóch w miesiącu.

To już drugie wyróżnienie, jakiego w tym roku doczekał się standardowy rachunek osobisty Banku Pocztowego. W lutym za najlepszy rachunek dla Klientów tradycyjnych Konto Standard uznane zostało w rankingu dziennika Polska The Times.

Wśród największych zalet Pocztowego Konta Standard wymienić należy:

* 0 zł za otwarcie konta
* 0 zł za prowadzenie konta
* 0 zł za dostęp do konta przez internet
* 0 zł za przelewy za pośrednictwem telefonicznego serwisu automatycznego (IVR)
* 0 zł za definiowanie i realizacja zleceń stałych za pośrednictwem Pocztowy24
* 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą (do odwołania, standardowo bezpłatne będę 2 transakcje)
* dostępność w blisko 5,5 tys. placówek Banku i Poczty Polskiej

Dodatkowo warto wspomnieć, iż zgodnie ze swoją misją, Bank Pocztowy stara się, aby jego usługi były nie tylko szeroko dostępne, ale również proste. Dlatego z początkiem roku Bank zmodyfikował tabelę opłat i prowizji rachunków osobistych tak, aby większość operacji dostępna była za 0 zł lub 4 zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #bank   #dla   #jako   #jego   #jest   #klient   #koniec   #kredyt   #lub   #marca   #marcu