Finanse

Planuj swoje życie, a zaczniesz oszczędzać

Planuj swoje życie, a zaczniesz oszczędzać autorem artykułu jest Paweł Sygnowski Jeśli dysponujesz planem swojego życia, chociaż najbardziej elementarnym, to wiesz ? mniej więcej –

Planuj swoje życie, a zaczniesz oszczędzać
autorem artykułu jest Paweł Sygnowski

Jeśli dysponujesz planem swojego życia, chociaż najbardziej elementarnym, to wiesz ? mniej więcej – czego chcesz i czego potrzebujesz. Dzięki tej wiedzy, jesteś w stanie kupować potrzebny Ci towar w okresie najniższych cen (np. kupujesz buty zimowe w środku lata, kiedy ich cena jest dużo niższa, niż w środku zimy). Innymi słowy: realizujesz w praktyce znany slogan, który mówi, aby kupować wtedy, kiedy nikt nie kupuje, a sprzedawać wtedy, kiedy nikt nie sprzedaje.

solar_panel
Jak to zrobić?

Zacznij od wyrobienia w sobie nawyku planowania każdego dnia. Po prostu zapisuj sobie dzisiaj, co masz do zrobienia jutro. Następnie, zacznij wydłużać zasięg swojego planowania na tygodnie, miesiące, a nawet całe lata. Dzięki temu ?prostemu?zabiegowi, będziesz w stanie zorientować się, co jest Ci potrzebne, na kiedy, a to ? z kolei ? pozwoli Ci stworzyć swoisty plan zakupów.

Jeśli masz zaplanowany z góry np. cały rok, to jesteś w stanie spojrzeć dzisiaj do swojego kalendarza na dzień odległy np. o 30 dni od teraz i widząc listę zadań do zrobienia wtedy, zastanowić się:

Co muszę i mogę zrobić dzisiaj, aby dokonać mądrego zakupu tego, co będzie mi potrzebne za te 30 dni?

To może chodzić o czyjeś urodziny, jakąś rocznicę, uzupełnienie zapasów żywności, itd.

Na podstawie: Allen G. Robert, Jak pomnożyć źródła swoich dochodów? Wolters Kluwer Polska, Kraków 2007.

W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę dużą sumę pieniędzy?

http://www.jak-oszczedzac.info/ – Tylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzaniaTylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzania

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

A to już wiesz?  Wymiana walut w sieci ? tak oszczędzają firmy transportowe i spedycyjne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy