Finanse Wiadomości branżowe

PKO Bank Polski rozwija sieć bankomatów i wpłatomatów

Do marca 2013 roku PKO Bank Polski zainstaluje ponad 200 bankomatów w sklepach ?Biedronka? w całej Polsce. Bank systematycznie rozbudowuje swoją sieć bankomatów, wzbogacając je również o funkcję wpłatomatową. Na koniec 3 kwartału br. Bank dysponował 2 569 bankomatami własnymi, co daje mu 15-proc. udział w rynku w Polsce.

PKO Bank Polski rozpoczął właśnie również rozwój sieci wpłatomatów - w oddziale Banku przy Al. Jerozolimskich 148 (CH Reduta) w Warszawie został uruchomiony pierwszy bankomat z funkcją wpłatomatową, która umożliwia klientom indywidualnym oraz klientom sektora MSP wpłatę gotówki na posiadany w PKO Banku Polskim rachunek. Klienci Banku mogą ponadto dokonywać gotówkowej spłaty zadłużenia karty kredytowej za pomocą tego urządzenia. Zarówno wpłaty gotówki na konto, jak i spłata karty kredytowej poprzez wpłatomat są operacjami, za które Bank nie pobiera prowizji. Do końca tego roku zostanie zainstalowanych około 50 takich urządzeń, zaś do połowy 2013 roku na terenie całego kraju do dyspozycji klientów będzie łącznie ponad 250 wpłatomatów.

Bank cały czas aktywnie zarządza siecią bankomatów, dostosowując ją do potrzeb klientów. Właśnie rozpoczął się drugi etap procesu instalacji bankomatów w sklepach ?Biedronka?. Do końca I kwartału 2013 r. w ponad 200 sklepach sieci Jeronimo Martins zostaną uruchomione bankomaty PKO Banku Polskiego.

W ostatnim czasie Bank dostosował również kolejne bankomaty do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. W sieci Banku obecnie znajdują się już 333 urządzenia umożliwiające odsłuchiwanie komunikatów głosowych związanych z prowadzonymi operacjami oraz oznaczonych napisami w alfabecie Braille?a. Bankomaty dla osób niewidomych i słabowidzących są wyposażone w gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności oraz oprogramowanie do przekazywania komunikatów głosowych opisujących przebieg operacji i sposób jej obsługi przy użyciu klawiatury. Napisy w alfabecie Braille'a są umieszczone na klawiszach funkcyjnych przy klawiaturze, a także przy czytniku, drukarce potwierdzeń i w miejscu odbioru gotówki.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 3. kwartały  2012 roku wyniósł 2,87 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą ?Bank of the Year in Poland? przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik ?The Banker?. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie ?The Best Annual Report? w kategorii Banki i instytucje finansowe. Bank otrzymał także Nagrodę Główną w rankingu ?50 największych banków w Polsce 2012? branżowego miesięcznika ?Bank?. Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej Banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności. Dodatkowo ?Gazeta Bankowa? wyróżniła Bank za ?Najwyższą efektywność? w swojej kategorii. PKO Bank Polski po raz kolejny zwyciężył w badaniu infolinii bankowych przeprowadzonym przez firmę ARC Rynek i Opinia.
PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu ?The Banker? wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu ?Rzeczpospolitej? - ?Polskie Marki 2011? jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, według rankingu ?100 najcenniejszych firm Newsweeka?. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global, jak i stowarzyszenia AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

Similar Posts