Finanse Wiadomości branżowe

Pioneer Pekao Investment Management wzmacnia swój zespół

Od pierwszego grudnia br. Adam Jenkins objął stanowisko Dyrektora Zespołu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi i Zrównoważonymi w Departamencie Zarządzania Aktywami Pioneer Pekao Investment Management SA. Ten najwyższej klasy specjalista przeszedł do PPIM z londyńskiego oddziału Nomura Asset Management, gdzie zajmował stanowisko Deputy Head EMEA Emerging Markets i specjalizował w inwestycjach na rynkach Europy Środkowej oraz Rosji i Turcji.

 

Urodzony w Polsce Adam Jenkins wychowywał się i kształcił za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii. Edukację uniwersytecką uzupełnił kilkunastoma specjalistycznymi kursami. Posiada prestiżowy tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Był najmłodszym licencjonowanym księgowym (CA - chartered accountant) w Wielkiej Brytanii.

 

Kariera zawodowa Adama była do tej pory silnie związana z londyńskim City. W latach 1993-1997 pracował w Pionie Usług Finansowych oraz Zespole ds. Fuzji i Przejęć dla Cooper&Lybrand (obecnie PWC). W latach 1997-2011 pracował jako zarządzający i szef zespołów m. in. dla takich firm jak UBS, Invesco czy KBC.

 

Ma na swoim koncie szereg sukcesów. Został między innymi wyróżniony w 2003 roku prestiżową nagrodą dla najlepszych zarządzających przyznawaną przez Forsyth Partners – „Red Hot European Smallcap Fund Manager”. Zarządzane przez niego fundusze osiągały najwyższe pozycje w swoich rankingach (m. in. najlepszy fundusz w rankingu Nomura Asset Management Emerging Markets, najlepszy fundusz EMEA w latach 1997-2000). W 2003 roku Forsyth Partners przyznała mu jako zarządzającemu rating AA.

 

- Ugruntowane, międzynarodowe doświadczenie Adama, znajomość polskiego rynku, wszechstronne wykształcenie oraz  standardy etyczne doskonale pasują do tradycyjnego podejścia do inwestowania jakie prezentuje Grupa Pioneer Investments. Cieszę się, że udało nam się pozyskać specjalistę tej klasy, co bez wątpienia wzmacnia nasze kompetencje inwestycyjne  w Warszawie - mówi Peter Bodis, wiceprezes zarządu i szef Pionu Inwestycji w Pioneer Pekao Investment Management.

 

Prywatnie Adam Jenkins jest zapalonym paralotniarzem, nurkuje oraz gra w tenisa. Zwiedził ponad czterdzieści krajów, na stałe mieszkał w czterech z nich.

 

Pioneer Pekao Investment Management jest domem maklerskim zajmującym się zarządzaniem portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Zarządza m. in. aktywami Funduszy Pioneer. Jest jedynym udziałowcem Pioneer Pekao TFI SA, największego pod względem wielkości aktywów i liczby klientów towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wartość aktywów Funduszy Pioneer wynosi obecnie ponad 14,5 mld złotych.

 

Kontakt dla mediów:

TALKING HEADS PR

Artur Niewrzędowski

artur.niewrzedowski@thpr.pl

Tel. + 48 509 433 874

 

Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI SA jest spółka Pioneer Pekao Investment Management SA Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management SA jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada 80-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 25 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Bostonie, Dublinie,  Londynie,  Mediolanie  i Monachium. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy