Oszczędzanie

Pieniądze do mBanku wpłacisz w sklepach Żabka lub Freshmarket

Pieniądze do mBanku wpłacisz podczas zakupów

Odpowiedź na pytanie “jak wpłacić pieniądze na rachunek w mBanku” nigdy nie była jeszcze tak prosta. Wystarczy znaleźć jeden z ponad 2 tys. sklepów Żabka lub Freshmarket. Do dyspozycji Klientów jest też rosnąca liczba wpłatomatów.

mBank kolejny raz udowadnia, że korzystanie z rachunku bankowego może być naprawdę wygodne. Dzięki umowie zawartej z firmą Żabka SA, właścicielem popularnych sklepów Żabka i Freshmarket, Klienci mogą wpłacać środki na rachunki Banku nie tylko za pośrednictwem 222 wpłatomatów, ale także podczas zakupów w jednym z ponad 2 tys. punktów handlowych. Dzięki temu liczba miejsc, w których można dokonać wpłat, zwiększyła się 10-krotnie.

Jesteśmy bankiem internetowym i nie prowadzimy oddziałów, a mimo to oferujemy obecnie znacznie szerszą sieć do wpłat gotówkowych, niż większość tradycyjnych banków. Do tego nasi Klienci mają wybór – mogą korzystać nie tylko z wpłatomatów, ale także sklepów Żabka i Freshmarket. Ich punkty są nie tylko świetnie zlokalizowane, ale i długo otwarte, co bardzo ułatwia dostęp do Banku – powiedział Marek Piotrowski, naczelnik linii biznesowej, odpowiedzialny za wdrożenie projektu po stronie mBanku.

Program pilotażowy, przeprowadzony w ub.r. przez mBank i Żabkę, potwierdził zainteresowanie Klientów wpłatami gotówkowymi w sklepach. Z badania przeprowadzonego po zakończeniu pilotażu wynika, że zdaniem 81 proc. osób, które korzystały z rozwiązania, największą zaletą usługi jest znaczące zwiększenie liczby punktów, w których można wpłacać gotówkę do Banku.

Jak wpłacić pieniądze na rachunek w mBanku za pośrednictwem sklepów Żabka i Freshmarket?

* Przed dokonaniem pierwszej wpłaty Klient wypełnia krótki formularz zgłoszeniowy (podając: imię i nazwisko, adres zamieszkania i PESEL). Na tej podstawie od ręki wydawana jest specjalna karta identyfikacyjna z unikalnym kodem kresowym. Okazanie karty będzie niezbędne do realizacji kolejnych wpłat na rachunek.
* Podczas płatności kasjer skanuje kod kreskowy znajdujący się na karcie, wprowadza do systemu numer rachunku, wpisuje wysokość wpłacanej kwoty oraz wypełnia pole z tytułem wpłaty.
* Klient dokonuje wpłaty wraz z prowizją i otrzymuje potwierdzenie dokonania transakcji w postaci wydruku z kasy, na którym znajdują się wszystkie dane dotyczące płatności.
* Transakcje realizowane są w godzinach otwarcia sklepów, czyli od 06:00 do 23:00. Pieniądze pojawiają się na rachunku w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od momentu dokonania wpłaty.

W kasach sklepów Żabka i Freshmarket Klienci mBanku mogą wpłacać środki zarówno na konta indywidualne, jak i firmowe (w tym także na rachunki oszczędnościowe i kredytowe). Koszt usługi to 1 zł w przypadku wpłat do 2 tys. zł włącznie lub 0,25 proc. wpłacanej kwoty w przypadku wpłat powyżej 2 tys. zł.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Od ponad dziewięciu lat zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. mBank proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego – mBank mobile. Z oferty mBanku korzysta już ponad 2,2 mln Klientów. Ich przedstawiciele, regularnie wybierani do mRady, wraz z użytkownikami forum mBanku i bloga, tworzą mSpołeczność, pomagającą bankowi w doskonaleniu oferty.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy