Wiadomości branżowe

PCO S.A. świętuje 38 lat obecności na rynku i powraca do pierwotnego logotypu w odświeżonej formie

Zarząd spółki PCO S.A. w 38 rocznicę jej utworzenia podjął decyzję o powrocie do pierwotnego logotypu, ale odświeżając jego charakter. Delikatnie zmodyfikowane logo ma łączyć tradycję i nowoczesność symbolizując dalszy kierunek rozwoju spółki tworzącej potencjał polskiego przemysłu obronnego.

Pierwotny logotyp PCO S.A. w odświeżonej formie składa się z trzech niebieskich liter kształtem nawiązującym do soczewki, oznaczającej branżę optoelektroniki, w której od wielu lat aktywnie działa spółka. W miejsce dawnego jednolitego niebieskiego koloru pojawiło się cieniowanie, a czerwony laser zastąpiła czerwona linia do niego nawiązująca. Niewielkiej zmianie w logotypie uległ też kształt litery ?p?.

Przywrócenie pierwotnej formy znaku graficznego z delikatnym odświeżeniem świadczy o tym, że tradycja to ważna wartość wyznawana przez spółkę. Jest ona nie mniej istotna niż pozostałe wartości firmy, takie jak rozwój i innowacyjność oraz orientacja na klienta.

Powrót do dawnego dobrze znanego, zarówno wśród pracowników, jak i otoczenia zewnętrznego logotypu został ogłoszony w spółce w dniu 23 kwietnia br. tj. w 38 rocznicę jej powołania.

Odświeżone logo firmy PCO S.A. stworzone w oparciu o pierwotnie obowiązujący logotyp ma nawiązywać zarówno do dobrych tradycji pielęgnowanych w spółce, jak równie symbolizować nowoczesność stosowanych rozwiązań technologicznych w produktach firmy.

PCO S.A. od początku swojego istnienia konsekwentnie realizuje misję dostarczania polskim Siłom Zbrojnym zaawansowanego technicznie sprzętu optoelektronicznego, opartego na technologiach noktowizyjnych, termowizyjnych i laserowych. Stosowane przez spółkę technologie są wynikiem najnowszych osiągnięć nauki, co pozwala na ich optymalne wykorzystanie dla zapewnienia skuteczności działań oraz bezpieczeństwa polskich żołnierzy. Wyroby produkowane przez spółkę znajdują uznanie, zarówno wśród odbiorców wojskowych, jak i wśród producentów krajowych i zagranicznych.

Źródło PCO S.A. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy