Finanse Wiadomości branżowe

Najwyższy biurowiec na łódzkim Teofilowie uroczyście otwarty

Firma Rossmann uroczyście otworzyła swój nowy biurowiec. Nowoczesny, dwunastopiętrowy budynek stanął przy ul. św. Teresy 109 w miejscu, gdzie mieściła się poprzednia główna siedziba firmy. Budowa trwała 22 miesiące. Na uroczystości obecny był Dirk Rossmann, założyciel firmy.

Dwunastopiętrowy, szklany biurowiec ma ponad 54 metry wysokości i jest najwyższym budynkiem na łódzkim Teofilowie. Z ostatniego piętra roztacza się imponujący widok na całą dzielnicę. Łączna powierzchnia budynku wynosi 7,5 tysiąca metrów kwadratowych. Będzie w nim pracowało 350 osób.

– To jedna z naszych najważniejszych inwestycji. Wiele osób określa ten biurowiec biznesową ozdobą Teofilowa. Pokazuje to nasz wkład w coraz bardziej dynamiczny rozwój Łodzi – mówi Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.

Koszt całej inwestycji wyniósł 38 milionów zł. Przy budowie brało udział ponad tysiąc pracowników z kilkudziesięciu firm. Budowa zakończyła się w styczniu 2012 roku.

– To trzecia w ostatnim czasie poważna inwestycja naszej firmy w Łodzi. W sierpniu zeszłego roku otworzyliśmy w Manufakturze największą drogerię Rossmanna w Europie.
W październiku natomiast oddaliśmy do użytku automatyczny magazyn na palety. W ten sposób akcentujemy przywiązanie do miasta. Tym bardziej, że to właśnie w Łodzi powstała pierwsza nasza drogeria w Polsce i tutaj jest siedziba firmy – dodaje Marek Maruszak.

Przy ul. św. Teresy znajduje się nie tylko biurowiec, ale także magazyn o powierzchni
50 tys. metrów kwadratowych. To jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych
w Polsce.

Lider rynku chemiczno-kosmetycznego ma w Łódzkiem 49 drogerii. Sukces Rossmanna
w Łodzi i w województwie tworzy 2,3 tys. pracowników. 350 to osoby z centrali, prawie
1 tys. to pracownicy centrum logistycznego, a pozostali to personel sklepowy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy