Finanse

Możesz się śmiać z problemów finansowych ? jeśli będziesz postępował według prostych wskazówek.

Możesz się śmiać z problemów finansowych ? jeśli będziesz postępował według prostych wskazówek. autorem artykułu jest Daniel Janik Choć obecnie, w czasach kryzysu, może się

Możesz się śmiać z problemów finansowych ? jeśli będziesz postępował według prostych wskazówek.
autorem artykułu jest Daniel Janik

Choć obecnie, w czasach kryzysu, może się to wydawać śmieszne, żyjemy we wspaniałych czasach. Jeszcze nigdy wcześniej ludziom nie żyło się tak dobrze i nie mieli tylu możliwości inwestycyjnych jak teraz. To świetna wiadomość. Druga ? trochę gorsza ? jest taka, że wiele z tych możliwości niesie za sobą ryzyko wg zasady, że im większe ryzyko, tym większe zyski.
dwa-obrazki
Jest w tym jednak też coś pozytywnego. Im więcej wiemy konkretnych możliwościach, tym ryzyko to staje się mniejsze. A więc zyski wysoki przy malejącym ryzyku. To fantastyczna wiadomość!

Jest jednak pewne ?ale?. Otóż nie ma nic za darmo? i nie mówię tu o pieniądzach! Chodzi o Twój czas poświęcony na poznanie i zgłębienie różnych instrumentów finansowych i wybranie najlepiej odpowiadających Twoim preferencjom.
Jak więc zaoszczędzić irytacji, nerwów i nietrafionych inwestycji? Jak uzyskać wiedzę, która pomnoży Twój kapitał?

Jest Internet, są biblioteki i znajomi. Internet i biblioteki mają to do siebie, że znajdziesz tam praktycznie wszystko, ale musisz też wiele dokumentów przekopać, by odnaleźć te najważniejsze informacje. To może trochę potrwać. Jeśli masz znajomego finansistę lub ekonomistę i w dodatku jest on skłonny podzielić się on z Tobą swoja wiedzą ? to jak najszybciej skorzystaj z jego pomocy!

Zbyt ciężko pracujesz na swoje pieniądze, by je niepotrzebnie tracić lub odkładać je nieefektywnie.

Jeśli jednak nie masz nikogo takiego wśród znajomych, ani nie przejawiasz ochoty do przeszukiwania wszystkich stron i/lub książek traktujących o finansach osobistych, to myślę, że mogę Ci pomóc.

Wiesz, na co przyda Ci się inteligencja finansowa? Wyobraź sobie, że potrzebujesz pieniędzy i udajesz się do banku. Co wybierzesz ? kredyt czy korzystanie z kart kredytowej? Prawdopodobnie wybierzesz kredyt, jak większość. Bo przecież jest tańszy i korzystniejszy niż karta kredytowa. Otóż, niekoniecznie!

Tylko jak wybrać najdogodniejszą dla siebie ofertę? Jak sprawić, by nasze pieniądze zaczęły pracować na nas?

Więcej na stronach mojego serwisu.Co musisz zrobić, by wreszcie móc śmiać się z problemów finansowych? Skorzystaj z tych prostych wskazówek!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy