Oszczędzanie

Minuty oszczędnego

Minuty oszczędnego autorem artykułu jest Paweł Sygnowski Możesz zaoszczędzić od 10 do 20% na swoich codziennych zakupach, poświęcając na to 10 minut dziennie. Brzmi interesująco?

Minuty oszczędnego
autorem artykułu jest Paweł Sygnowski

Możesz zaoszczędzić od 10 do 20% na swoich codziennych zakupach, poświęcając na to 10 minut dziennie. Brzmi interesująco? Czytaj dalej.

Oto, co należy robić/zrobić w czasie tych 10 minut:

Plan zakupów. Musisz go mieć, to absolutna konieczność. Bez planu skazujesz się na kupno niepotrzebnych produktów lub na ogólne przepłacenie. Generalna zasada: im dłuższy zasięg planowania zakupu danego przedmiotu, tym w efekcie tańszy zakup. Pomyśl, jak kupujesz np. samochód. Czy wchodzisz do pierwszego lepszego salonu i kupujesz pierwszy lepszy model, czy wręcz przeciwnie: obchodzisz lokalne salony, sprawdzasz, porównujesz i w efekcie kupujesz tam i ten samochód, który najbardziej Ci odpowiada? Oto samo tutaj chodzi i w ten sam sposób można planować swoje codzienne zakupy.
1022838_business_card

Targuj się, czyli poproś o rabat i oczekuj, że go otrzymasz. Zwykle ? a już przy większych zakupach, to normalne ? udaje się coś wytargować. Wykorzystaj to.

Rachunek. Zadbaj oto, aby po zakupie otrzymać stosowny rachunek.

Sprawdź rachunek. Przeanalizuj go dokładnie pod kątem ewentualnych błędów ? one naprawdę są możliwe i naprawdę się zdarzają.

– Zapisz na rachunku odpowiedni numer kategorii wydatków (szerzej o tym w artykule pt. “Zacznij kontrolować swoje pieniądze”.

I to tyle, albo aż tyle. Dzięki tym kilku prostym czynnościom, jesteś w stanie zaoszczędzić od 10 do 20% na swoich zakupach.

Na podstawie: Allen G. Robert, Jak pomnożyć źródła swoich dochodów? Wolters Kluwer Polska, Kraków 2007.

98 cennych rad, jak oszczędzić co najmniej 576 zł rocznie na paliwie.

http://www.jak-oszczedzac.info/ – Tylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzaniaTylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzania

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

A to już wiesz?  ?Najważniejsze, że oszczędzamy? ? przekonuje w nowej reklamie ING

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy