Wiadomości branżowe

Mediarecovery i FireEye podniosą bezpieczeństwo polskich firm

Teaser

Mediarecovery, największa polska firma zajmująca się informatyką śledczą rozpoczęła współpracę z FireEye, liderem w zakresie powstrzymywania zaawansowanego malware. Pozwoli to polskim firmom zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa informatycznego, a co za tym idzie lepiej chronić dane, użytkowników, aplikacje i infrastrukturę.

FireEye oferuje unikatowy na rynku produkt pozwalający na analizę zaawansowanego malware. Jego użycie pomaga rozwiązać m.in. problem ataków APT (Advanced Persistent Threats), indywidualnie przygotowywanych pod kątem konkretnych organizacji. Pozwala również rozpoznać złośliwe oprogramowanie, takie jak ataki zero-day, niemające jeszcze swojej sygnatury w bazach programów antywirusowych. Rozpoznają one jedynie 25% zagrożeń, nie chroniąc już organizacji w stopniu wystarczającym.

Mediarecovery specjalizuje się w informatyce śledczej oraz wdraża w Polsce nowatorskie rozwiązania bezpieczeństwa IT. Wybór FireEye, jako partnera, stanowi uzupełnienie oferty firmy pozwalający na jeszcze bardziej kompleksową ochronę biznesu klientów. Zaawansowanie dzisiejszego szkodliwego oprogramowania, jego personalizacja pod kątem konkretnej ofiary, a także idące za tym straty finansowe i wizerunkowe powodują, że staje się on jednym z głównych zagrożeń bezpieczeństwa IT ? mówi Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery. Dzięki FireEye będziemy mogli zaoferować naszym klientom najskuteczniejsze narzędzie rozwiązania tego problemu ? dodaje.

?Współczesne cyberzagrożenia są znacznie bardziej rozbudowane i zaawansowane, dlatego też potrafią ominąć tradycyjne zabezpieczenia wykorzystywane przez przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na te problemy jest rozwiązanie FireEye? ? powiedział Mirosław Szymczak, dyrektor regionalny ds. współpracy z partnerami odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią w firmie FireEye. ?Cieszymy się, że firma Mediarecovery, dołączyła do grona naszych partnerów handlowych. Skuteczność dotarcia z produktami FireEye do klientów docelowych i zaspokojenia ich potrzeby związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych  jest możliwe dzięki sieci partnerskiej w ramach, której firma funkcjonuje na całym świecie. Dlatego też pozyskanie profesjonalnych i wyspecjalizowanych partnerów handlowych, takich jak Mediarecovery, w Polsce i naszym regionie jest kluczowe dla odniesienia sukcesu na poszczególnych rynkach?.

Na czele FireEye stanął David DeWalt. To jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych managerów w segmencie światowego bezpieczeństwa IT. Posiada 25- letnie doświadczenie w branży. Wcześniej DeWalt był m.in. szefem McAfee, gdzie wynegocjował rekordowe przejęcie firmy przez Intel, za kwotę ponad 7,6 miliarda dolarów. Prezydent USA Barack Obama zaprosił go do swojej grupy doradczej - National Security Technology Advisory Council. Jak mówi Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery ? David DeWalt na czele FireEye oznacza wysoką jakość oferowanych produktów, skuteczne zarządzanie oraz powodzenie biznesowe projektu ? dodaje Sebastian Małycha.

Jeszcze w pierwszej połowie roku wybrani klienci Mediarecovery będą mogli osobiście poznać rozwiązanie do samodzielnej analizy malware. Mediarecovery i FireEye organizują dla nich kilkugodzinny warsztat praktyczny.

* * *

Informacje o Mediarecovery

Mediarecovery doradza w zakresie budowy i implementacji systemów reakcji na incydenty oraz doboru odpowiednich rozwiązań sprzętowych i programowych przy tworzeniu działów bezpieczeństwa IT.

Mediarecovery dysponuje jednym z większych w Europie laboratoriów informatyki śledczej gdzie prowadzone są analizy przypadków naruszeń bezpieczeństwa informacji, włamań do sieci komputerowych, wycieku danych, defraudacji, nadużyć. Wykonuje również analizy pod kątem zagrożeń typu zero-day w infrastrukturze IT klientów.

Firma jest producentem pierwszego unijnego degaussera - Mediaeraser - z certyfikatem Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz oprogramowania do kasowania danych.

Mediarecovery prowadzi projekt edukacyjny Akademia Informatyki Śledczej, gdzie przekazywana jest wiedza z zakresu informatyki śledczej, reakcji na incydenty, analiz urządzeń mobilnych i odzyskiwania danych. Ze szkoleń korzystają również prawnicy zwiększający kompetencje dotyczące prowadzenia postępowań wewnętrznych i analiz prawnych incydentów teleinformatycznych.

Więcej informacji na www.mediarecovery.pl

< 236439" >
Źródło Mediarecovery. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy