Finanse Wiadomości branżowe

mBank proponuje zysk z Euro

mBank uruchomił subskrypcję na lokatę strukturyzowaną, której aktywem bazowym jest kurs polskiego złotego do euro. Produkt ma krótki, sześciomiesięczny, okres inwestycyji i umożliwia osiągnięcie zysku na poziomie nawet 12 proc. w skali roku.

- Lokata jest odpowiednim produktem dla klientów, którzy oczekują inwestycji na krótki okres. Dodatkową jej zaletą jest popularne aktywo bazowe, które daje możliwość inwestowania na rynku walutowym przy jednoczesnym bezpieczeństwie zaangażowanego kapitału ? mówi Michał Szrajber, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane w mBanku.

Zapisy na lokatę potrwają do 11 grudnia br. Lokata stukturyzowana Zysk z Euro oznacza pełną ochronę wpłaconego kapitału, jej założenie i zarządzanie nią nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Minimalna kwota wpłaty to 1 tys. zł.

Aktywem bazowym lokaty jest kurs polskiego złotego do euro obserwowany na fixingu ogłaszanym przez Narodowy Bank Polski.

Strategia produktu zakłada wzrost kursu EUR/PLN w perspektywie najbliższych 6 miesięcy. Maksymalne możliwe do osiągnięcia oprocentowanie to 12 proc. w ciągu roku, czyli maksymalnie 6 proc. za okres trwania lokaty. Zysk w tej wysokości zostanie wypłacony, jeśli w dniu wygaśnięcia lokaty kurs euro będzie o 7 do 12 groszy wyższy niż w dniu otwarcia produktu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #dno   #dzi   #ing