Finanse Wiadomości branżowe

mBank: nowości w aplikacjach bankowości mobilnej

Największy bank internetowy dokonuje zmian w mobilnych aplikacjach i ułatwia proces sprawdzania salda - czyli jedną z najchętniej wykorzystywanych przez klientów funkcji  w bankowości mobilnej. Użytkownicy zyskają

Największy bank internetowy dokonuje zmian w mobilnych aplikacjach i ułatwia proces sprawdzania salda - czyli jedną z najchętniej wykorzystywanych przez klientów funkcji  w bankowości mobilnej. Użytkownicy zyskają możliwość kontrolowania stanu rachunku na bieżąco, bez konieczności logowania się do banku. 

mBank udostępnia aplikacje mobilne przeznaczone na najpopularniejsze systemy operacyjne w nowoczesnych smartfonach, czyli na Androida oraz iOS, na którym pracują urządzenia firmy Apple. Liczba pobrań obu typów aplikacji z logo mBanku przekroczyła już 250 tys., a klienci coraz aktywniej korzystają z tego oprogramowania.

Jak zauważa Leszek Piekut, odpowiedzialny za wdrożenie zmian w bankowych aplikacjach mBanku, klienci najchętniej korzystają z możliwości odnajdywania wpłatomatów i bankomatów na podstawie usługi geolokalizacji. - To naturalne, że użytkownicy bankowości mobilnej korzystają z niej w określonym kontekście, szczególnie wyrażającym ?odmiejscowienie?, czyli jedną z głównych cech mobilnego internetu ? tłumaczy Piekut. - Natomiast pierwszą podstawową operacją finansową, z jakiej korzystają w kanałach mobilnych, wciąż pozostaje sprawdzanie stanu rachunku. Dlatego postanowiliśmy tą  właśnie możliwość maksymalnie uprościć, aby stała się jeszcze bardziej przyjazna  ? dodaje.

Do tej pory, aby sprawdzić stan rachunku, należało zalogować się do aplikacji mobilnej. Teraz klienci uzyskają możliwość aktywowania specjalnego wskaźnika salda, który bez konieczności logowania się do banku będzie od razu pokazywał stan konta, w formie liczbowej lub za pośrednictwem specjalnego wskaźnika graficznego, określającego orientacyjną wartość między ustalonym przez użytkownika minimalnym a maksymalnym stanem konta. 

W urządzeniach funkcjonujących w oparciu o system Android, klient będzie widział wskaźnik salda wprost na swoim pulpicie roboczym, w urządzeniach Apple na ekranie startowym aplikacji. Opcja konfiguracji wskaźnika salda jest dobrowolna.

Częstotliwość synchronizacji danych można ustalić samodzielnie, określając, jak często telefon powinien łączyć się z bankiem celem aktualizacji stanu rachunku. Aby poprawnie korzystać z najnowszej funkcji, telefon powinien być zalogowany w sieci operatora i korzystać z mobilnego pakietu danych lub połączenia Wi-Fi.

Najnowsze widgety dostępne są dla klientów indywidualnych i firmowych mBanku, korzystających z aplikacji mobilnych na system Android oraz przeznaczonych na iPhone'a oraz iPada.

A to już wiesz?  Przełom w zbliżeniowych płatnościach mobilnych ? nowa funkcjonalność i poszerzona sieć akceptacji PeoPay

BRE Bank (którego częścią są mBank i MultiBank) to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów. Obsługuje ponad 4 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod marką BRE oferowane są usługi bankowości korporacyjnej, skierowane do największych przedsiębiorstw i firm segmentu MSP oraz jednostek sektora publicznego. Usługi bankowości detalicznej dla klientów indywidualnych i mikrofirm świadczone są z kolei pod markami mBanku i MultiBanku. mBank jest największym bankiem internetowym w kraju, niezmiennie od ponad 12 lat pozostając synonimem bankowości elektronicznej. MultiBank specjalizuje się w usługach personal banking i kieruje ofertę do osób zamożnych.
BRE Bank notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wśród dwudziestu największych spółek.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy