Finanse Wiadomości branżowe

Masz pomysł na biznes? Inwestora z portfelem znajdziesz na e-kapital.pl

Polscy przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem sięgają po e-usługi. Dostępne w sieci narzędzia biznesowe pozwalają właścicielom małych i średnich firm oszczędzać czas i pieniądze. Na e-platformach z powodzeniem rozwijają

Polscy przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem sięgają po e-usługi. Dostępne w sieci narzędzia biznesowe pozwalają właścicielom małych i średnich firm oszczędzać czas i pieniądze. Na e-platformach z powodzeniem rozwijają skrzydła także ci, którym do urzeczywistnienia pomysłu brakowało dotąd środków. Kojarzenie projektu i inwestora to bowiem kolejna, dostępna od ręki, funkcjonalność, jaką początkujący przedsiębiorcy mogą znaleźć na portalu e-kapital.

Gdzie szukać inwestora z portfelem, który chętnie sfinansuje nasz pomysł? - Można powiedzieć, że we własnym domu. Nie musimy nigdzie wychodzić, wystarczy, że zalogujemy się na e-platformie, oferującej usługę łączenia projektu i inwestora. Za jej pośrednictwem możliwe jest skojarzenie autorów ciekawych pomysłów biznesowych lub biznesplanów z podmiotami gotowymi je dofinansować - wyjaśnia Radosław Polowy, zarządzający nowatorskim projektem e-kapital.pl, skierowanym do przedsiębiorców z sektora MŚP.

Jak działa usługa PROJEKTY I INWESTORZY? Schemat jest prosty, stąd cieszy się zainteresowaniem. Początkujący biznesmeni mogą zaprezentować na e-kapital pomysł lub gotowy biznesplan, zyskując szansę na bycie zauważonymi przez inwestorów, a tym samym dofinansowanie projektu i spełnienie marzeń o własnym biznesie. Inwestorzy otrzymują natomiast projekt, opracowany koncepcyjnie na zysk - również ich, jeśli w niego zainwestują.

Inwestorzy za zaletę takiego rozwiązania uważają też możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z autorami projektów, oszczędność czasu – dzięki otrzymywaniu bieżących powiadomień o najnowszych zarejestrowanych projektach oraz promocję swojej inicjatywy w ramach portalu. Projektodawcy chwalą natomiast fakt, iż mogą zgłaszać zarówno luźniejsze biznesowe idee, jak i dopracowane biznesplany. Ponadto zyskują dostęp do bazy informacji o sprawdzonych, faktycznie zainteresowanych wspieraniem inwestorach.

- Jednym z kluczowych czynników, decydujących o biznesowym sukcesie, jest współpraca z odpowiednimi ludźmi. Znalezienie ich nie zawsze jest proste. Pracując nad usługą PROJEKTY I INWESTORZY myśleliśmy o tym, żeby stała się ona wygodną platformą twórczej wymiany, dzięki której spotkają się ludzie o różnych oczekiwaniach, ale jednakowych, biznesowych celach – mówi Radosław Polowy.

A to już wiesz?  Zdecydowana większość pracujących uciekła z pracowniczych planów kapitałowych. Mimo wysokich zwrotów z oszczędzania

Proces rejestracji jest przejrzysty i szybki, a autorzy projektów znajdą dodatkowo na e-kapital.pl kompleksową wiedzę przydatną na starcie własnej drogi biznesowej. Do końca roku rejestracja w usłudze jest bezpłatna. Użytkownik nie ponosi też żadnych kosztów, jeśli kontakt z partnerem biznesowym nawiąże w późniejszym czasie.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.e-kapital.pl

 

***

E-kapital to platforma e-usług i porad dla małych i średnich przedsiębiorców. To nowy portal internetowy, skierowany do przedsiębiorców. Rozwiązania proponowane przez e-kapital mają nowatorski charakter, ze względu na szeroki zakres e-usług, niespotykany dotychczas na polskim rynku. Po raz pierwszy przedsiębiorcy z sektora mikro i małych przedsiębiorstw dostają do ręki narzędzia umożliwiające im, w jednym miejscu, korzystanie z funkcji i informacji pomocnych przy codziennym prowadzeniu biznesu. E-kapital to pierwsza platforma integrująca wiele e-usług, przeznaczonych dla rozwijających się przedsiębiorstw. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy