Finanse Wiadomości branżowe

Kredyt bez marży przez 18 miesięcy dla klientów Aspiro i ATAL

Pośrednik finansowy Aspiro SA rozpoczął współpracę z deweloperem ATAL SA. Dzięki temu klienci poszukujący optymalnego finansowania dla nieruchomości oferowanej przez ATAL, mogą skorzystać z pomocy doradców Aspiro i wybrać odpowiedni kredyt mieszkaniowy spośród oferty ponad 20 banków. Dodatkowo, przez pierwsze 1,5 roku marżę zapłaci za nich deweloper.

Współpraca między firmą doradztwa finansowego Aspiro a deweloperem Atal ma na celu pomóc klientom chcącym skredytować zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Na początku marca spółki podpisały umowę o współpracy, dzięki której klienci ATAL mogą liczyć na pomoc doradcy Aspiro w znalezieniu  optymalnego dla siebie kredytu hipotecznego. Klienci będą mogli wybierać spośród propozycji kredytów hipotecznych oferowanych przez współpracujące z Aspiro banki. Spółka współpracuje obecnie z ponad dwudziestoma partnerami (m.in. mBank, MultiBank BGŻ, BOŚ, DnB NORD, Getin Noble Bank, ING, PKO BP) i zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z zaciągnięciem kredytu hipotecznego.

Dodatkowo, klienci którzy sfinansują zakup mieszkania z oferty dewelopera ATAL kredytem zaciągniętym za pośrednictwem Aspiro, będą mieli niższe raty przez 18 pierwszych miesięcy. Deweloper zobowiązał się bowiem do opłacania marży kredytu w tym okresie.     

- Udział i znaczenie rynku pierwotnego w ogólnej sprzedaży mieszkań wzrasta systematycznie. Sądzimy, że jest to wynik dużej dostępności mieszkań na tym rynku oraz pewnego zastoju na rynku wtórnym. Dziś część nieruchomości na rynku wtórnym jest już obciążona hipoteką, często stanowiącą zabezpieczenie kredytu walutowego. Oznacza to, że wiele osób nie może sobie pozwolić na sprzedaż mieszkania, gdyż jego wartość, przy obecnym kursie waluty, może nie wystarczyć na spłatę posiadanego zobowiązania. Ponadto część osób myślących o sprzedaży nieruchomości aktualnie wstrzymuje się z taką decyzją, gdyż wolą oni poczekać niż sprzedać mieszkanie po niższej cenie. Z kolei na rynku pierwotnym wciąż można znaleźć wiele ciekawych ofert dzięki nadwyżce gotowych mieszkań. Bezpośrednia współpraca z deweloperem ma za zadanie zapewnić finansowanie zakupu w tym coraz atrakcyjniejszym segmencie – tłumaczy Dominik Skrzycki, Dyrektor Zarządzający Aspiro. 

- Współpraca z firmą doradczą Aspiro pozwala nam wprowadzić nową promocję. Klientom, którzy zdecydują się na zakup mieszkania od ATALu i skorzystają z pomocy eksperta Aspiro przy uzyskaniu kredytu hipotecznego, przez 18 miesięcy będziemy opłacać jego marżę. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli  zmniejszyć koszty kredytu, ale też zapewni wsparcie przy jego uzyskaniu. Zwłaszcza, że Aspiro współpracuje z ponad dwudziestoma bankami – komentuje Mateusz Juroszek, Wiceprezes ATAL S.A.

Aspiro SA jest firmą doradztwa finansowego powstałą w czerwcu 2009 r. funkcjonującą w strukturach Grupy BRE Bank SA. Firma jest członkiem Związku Firm Doradztwa Finansowego, działa w oparciu o model łączący elementy sprzedaży szerokiej gamy produktów finansowych (m.in. takich Partnerów jak: mBank, MultiBank, BGŻ, BOŚ, BZ WBK, Credit Agricole, DB PBC, DnB NORD, Euro Bank, Getin Noble Bank, ING, Kredyt Bank, Meritum, Millennium, Nordea, PKO BP, Bank Pocztowy, Polbank, Raiffeisen;) oraz obsługę Klientów mBanku i MultiBanku. Aspiro oferuje swoim klientom najatrakcyjniejsze produkty i usługi finansowe dostępne na rynku, w tym produkty kredytowe, inwestycyjne oraz ubezpieczeniowe. Jako jedyna firma w Polsce na tak dużą skalę doradza nie tylko klientom indywidualnym, ale także firmom oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Aspiro dysponuje jedną z najlepiej rozwiniętych sieci sprzedaży w Polsce, na którą składa się blisko 940 doradców pracujących w 130 punktach na terenie całego kraju.

ATAL S.A to firma deweloperska obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi 10 projektów inwestycyjnych, m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest znany polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek. Stabilność Spółki gwarantuje kapitał własny o wartości ok. 200 mln PLN. Do tej pory deweloper sprzedał ponad 2520 mieszkań o powierzchni blisko 160 tys. mkw. ATAL S.A. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, uczestniczy w programie Rzetelna Firma oraz Firma Wiarygodna Finansowo. W 2011 roku deweloper został wyróżniony tytułem Firmy Roku Ziemi Cieszyńskiej oraz Perła Polskiej Gospodarki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy