Finanse

Kredyt bez BIK i manipulacje

Kredyt bez BIK i manipulacje
autorem artykułu jest Wojciech Negovvski

?Czy jest szansa na powrót do normalności dla osoby, która popełniła kilka błędów w młodości i miała z tego tytułu problemy ze spłatą kredytów i jest wpisana do BIK?? – takie pytanie otrzymałem mailem i prawdę mówiąc, przeglądając różne fora internetowe to nie dziwię się zwątpieniu i twierdzeniom ?nie ma szans na kredyt bez BIK? itp.

1162026_business_decision2
Przed wypowiadaniem podobnych stwierdzeń powinniśmy spojrzeć na to zagadnienie od tej drugiej strony i postawić się w roli pożyczkodawcy. Gdybyśmy mieli pożyczyć komuś pieniądze, to posiadając wiedzę o jego problemach ze spłatą ba! Nawet niespłaconymi poprzednimi kredytami ? to jak byśmy postąpili? Dlatego żądania niektórych osób poszukujących na gwałt dowolnego kredytu, którego faktycznie ewentualny pożyczkodawca ma przesłanki aby sądzić, że nie mają zamiaru spłacić ocierają się o paragrafy kodeksu karnego a mianowicie świadome wyłudzenie kredytu. Pożyczająca pieniądze instytucja, chce na kredycie zarobić! Więc, co jest oczywiste pożycza takim osobom, które w jej mniemaniu a konkretnie zdaniem analityków ryzyka kredytowego, spełniają te przesłanki pozwalające z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić iż kredyt zostanie spłacony i przyniesie firmie zysk. Przecież nie można być tak naiwnym i oczekiwać, że taka instytucja będzie rozdawać pieniądze na prawo i na lewo.
Więc jak już napisałem powyżej, firma udzieli finansowania, a w tym przypadku jest to kredyt bez BIK tylko takiej osobie, która zdaniem analityków jest w stanie i spłaci ten kredyt. Jeśli już otrzymaliśmy odmowę, to zastanówmy się czy na miejscu firmy odmawiającej nam kredytu nie postąpilibyśmy tak samo? Firma Wierzyciel SA udziela pożyczek bez weryfikacji bazy BIK aczkolwiek dodatkowym zabezpieczeniem wymaganym przez firmę jest np. poręczenie osoby trzeciej ? czy nawet dwoje poręczycieli. Firma wymaga również bezwzględnie dokładnego wypełnienia wszelkich zasad opisanych w warunkach udzielenia pożyczki. Niestety ale zdarzają się sytuacje, gdzie klienci podrabiają zaświadczenia o zatrudnieniu, czy usuwają niewygodne dla siebie informacje o zajęciach komorniczych? lub podwyższają kwotę wynagrodzenia, usiłując uzyskać wyższą kwotę pożyczki niż faktycznie wynikałaby z analizy ich dochodów. Oczywiście jak twierdzi szef operatora pożyczki Wierzyciel SA firmy Webglobal – sposoby, jakimi posługują się ludzie próbujący wyłudzić pożyczkę są różne i w tej grupie osób starających się o kredyt bez BIK odsetek takich osób próbujących różnych nieuczciwych sztuczek jest znacznie większy niż w ogóle kredytobiorców. Niestety wpływa to na szybkość obsługi kredytobiorców, ponieważ nie udaje się bez zwłoki dokładnie zweryfikować wszelkich danych, które są manipulowane przez składających wnioski i weryfikacja dokumentów trwa kilkakrotnie dłużej niż w przypadku osób starających się o normalny kredyt. Osoby uczciwie składające taki wniosek niestety czasami są zniecierpliwione musząc czekać kilka dni na weryfikację wniosku a później akceptację umowy ale to wpływ tych nieuczciwych wnioskujących, którzy doprowadzili do takiego procesu weryfikacyjnego swoimi manipulacjami.Wojciech Negovvski
Wierzyciel SA
globalkredyt

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy