Wiadomości branżowe

Konto firmowe na jeden klik także dla nowych klientów

Pół roku temu mBank i MultiBank umożliwiły swoim klientom otwarcie rachunku firmowego w pełni on-line, bez dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Dziś w kanale tym uruchamianych jest ponad 80 proc. kont firmowych. Teraz także klienci nie posiadający rachunku  prywatnego w mBanku lub MultiBanku mogą skorzystać z takiej możliwości. Aby przedsiębiorca
Teaser

Pół roku temu mBank i MultiBank umożliwiły swoim klientom otwarcie rachunku firmowego w pełni on-line, bez dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Dziś w kanale tym uruchamianych jest ponad 80 proc. kont firmowych. Teraz także klienci nie posiadający rachunku  prywatnego w mBanku lub MultiBanku mogą skorzystać z takiej możliwości.

Aby przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność mógł szybko i w prosty sposób otworzyć rachunek firmowy nie musi już być klientem  bankowości detalicznej  BRE. Teraz, bez wychodzenia z domu czy czekania na kuriera, całkowicie przez internet, rachunek założy też osoba nie posiadająca jeszcze z bankiem żadnej relacji. Aby to zrobić, wystarczy, że wypełni ona wniosek zamieszczony na stronie internetowej banku, a następnie z posiadanego już konta osobistego przeleje do mBanku lub MultiBanku kwotę o wartości 1 zł. Dane do przelewu uzupełniane są automatycznie. Mechanizm działa podobnie jak w przypadku mTransferu czy MultiTransferu. Klient klikając na link umieszczony na wniosku o otwarcie rachunku firmowego zostaje przekierowany bezpośrednio do strony logowania w danym banku.

- W ten sposób potwierdzana jest tożsamość klienta, a przedsiębiorca akceptuje warunki umowy. Bank sam weryfikuje, czy firma jest wpisana do internetowej bazy przedsiębiorców Ministerstwa Gospodarki. Klient nie musi więc przynosić żadnych dokumentów rejestracyjnych. Cały proces trwa około 40 minut. Przed zmianami, z wykorzystaniem kuriera, zajmował on około 3 dni ? mówi Marek Piotrowski, dyrektor Wydziału ds. Produktów Firmowych mBanku i MultiBanku.

Co miesiąc na rynku powstaje około 20 tys. firm (rejestracja w KRS). Dzięki nowym procesom oraz promocyjnym ofertom (obecnie nowi klienci zyskują m.in. 300 zł premii na ZUS) bank zamierza walczyć o to, aby co piąty z nich trafiał do mBanku i MultiBanku.

Szczegółowe informacje na temat usługi  dostępne są w internecie: http://www.mbank.pl/informacja/#cats=p/1////dla-firm/umowa-elektroniczna-konto-firmowe.html.

Oferta firmowa mBank i MultiBank w gronie najlepszych

mBank i MultiBank po raz kolejny został doceniony w konkursie Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców, którego organizatorem jest Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw. Bankowość detaliczna BRE nagrodzona został w kategorii bank uniwersalny. Bank doceniono za stworzenie unikatowego standardu obsługi przedsiębiorców, zbudowanie zespołów wysokiej klasy specjalistów do współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także za skonstruowanie oferty produktów, która sprzyja szybkiemu rozwojowi przedsiębiorstw i polskiej gospodarki. Konkurs jest dwuetapowy, w pierwszej części ocenie podlegają zgłoszenia nadesłane przez banki, w drugiej audytorzy konkursu weryfikują zawarte w nich informacje bezpośrednio w losowo wybranych oddziałach banków.

A to już wiesz?  Praca ? czy zawsze najważniejsze są pieniądze

 

< 234218" >
Źródło BRE Bank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy