Finanse Wiadomości branżowe

Kolejne inwestycje 3M w Polsce

Po zeszłorocznym otwarciu dwóch nowych fabryk, koncern 3M wraca do Wrocławia z kolejnymi inwestycjami. Rozwój tamtejszych zakładów ma kosztować 125 mln złotych i zagwarantować zatrudnienie dla co najmniej 80 nowych pracowników.  3M Poland,

Po zeszłorocznym otwarciu dwóch nowych fabryk, koncern 3M wraca do Wrocławia z kolejnymi inwestycjami. Rozwój tamtejszych zakładów ma kosztować 125 mln złotych i zagwarantować zatrudnienie dla co najmniej 80 nowych pracowników.

 3M Poland, filia amerykańskiego giganta od innowacji obchodziła w ubiegłym roku 20 ? lecie obecności na polskim rynku. Przez dwie dekady firma zainwestowała w Polsce ponad 350 mln dolarów. Dziś posiada 4 ośrodki produkcyjne ? dwa we Wrocławiu, jeden w Skomielnej k. Rabki oraz kolejny w Janinowie, w których łącznie zatrudnia ponad 1 600 pracowników. Planowane na najbliższe lata inwestycje są konsekwencją strategii 3M, która zakłada budowę 3M Superhub czyli Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej we Wrocławiu. To właśnie z Polski będzie pochodzić 70 % produkcji eksportowanej do krajów Europy Środkowo ? Wschodniej. Tutaj mieści się również regionalne Centrum Badań i Rozwoju firmy. 

- Naszą działalność we Wrocławiu rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu i systematycznie inwestujemy w rozbudowę tamtejszych ośrodków produkcyjnych. Najnowsze plany zakładają rozszerzenie produkcji fabryk produkujących środki ochrony osobistej oraz materiały dla przemysłu motoryzacyjnego ? mówi Ilona Gajewska z 3M w Polsce.

Obecnie rozpoczęte inwestycje to kolejne fazy rozbudowy 3M Superhub Wrocław. Ich zakończenie planowane jest w dwóch etapach - na koniec 2013 roku i drugi kwartał 2014. Po ich zakończeniu powierzchnia użytkowa wzrośnie aż do 68 000 mkw.

Wrocławskie zakłady 3M produkują obecnie m.in. plastry i opatrunki Viscoplast, syntetyczne unieruchomienia Scotchcast?, taśmy i kleje przemysłowe, produkty BHP i folie ochronne. Otwarte zaś
w 2011 roku fabryki wytwarzają produkty dla przemysłu lotniczego (ich odbiorcami są m.in. takie koncerny jak: Airbus, Bell czy Boeingi) oraz elementy stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i filtrów Diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach.

Wszystkie najnowsze inwestycje mają zakończyć się do 2017 roku.

A to już wiesz?  Nowy Dyrektor Zarządzający Działami Wynajmu i Wycen

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W ubiegłym roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biuro regionalne we Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł ?Firmy XX-lecia 1990-2010? przyznany jej przez Polski Klub Biznesu, ?Business Superbrand 2010? oraz tytuł Perły Polskiej Gospodarki 2011.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy