Finanse Wiadomości branżowe

Karta PKO Visa Infinite wiceliderem rankingu prestiżowych kart kredytowych Forbesa

Elitarność, najwyższa jakość obsługi oraz bogaty Program Przywilejów dla najbardziej wymagającej grupy klientów, to cechy charakteryzujące kartę PKO Visa Infinite. Prestiżowa karta PKO Banku Polskiego zajęła drugie miejsce w tegorocznym rankingu miesięcznika Forbes.

Karta PKO Visa Infinite przeznaczona jest dla klientów, których miesięczny dochód netto wynosi co najmniej 25 tys. złotych. Dodatkowym kryterium jest wysoki status społeczny -  karta wydawana jest tylko wybranym klientom Banku. Dzięki bardzo wysokim limitom kredytowym sięgającym miliona złotych, karta PKO Visa Infinite zapewnia swoim posiadaczom pełną swobodę w wydatkowaniu środków.

Ponadto PKO Bank Polski oferuje posiadaczowi karty usługę Concierge, możliwość korzystania z usług IAPA oraz Priority Pass, bogaty pakiet ubezpieczeń podczas podróży (m.in. NNW, OC, transportowe, kosztów leczenia i nieprzewidzianych kosztów podróży, kosztów akcji ratowniczej), Medical Assistance i Home Assistance, ubezpieczenie mienia zakupionego za pomocą karty, a także szereg ekskluzywnych przywilejów i zniżek dostępnych na całym świecie w ramach wyjątkowego ?Pakietu Przywilejów?.

PKO Bank Polski oprócz atrakcyjnej oferty kart kredytowych skierowanej do wybranych klientów rozszerza sieć dedykowanych im Biur Bankowości Prywatnej. W Biurach oferowana jest kompleksowa obsługa i opieka wykwalifikowanych doradców finansowych, połączona z najwyższą jakością świadczonych usług. Pierwsze Biuro Bankowości Prywatnej PKO Bank Polski otworzył koniec września 2011 w Warszawie. We wrześniu tego roku uruchomiono również Biuro w Gdańsku, a w listopadzie placówkę w Krakowie.

Do skorzystania z usług Biur Bankowości Prywatnej w pierwszej kolejności zapraszani są klienci dysponujący aktywami finansowymi w wysokości co najmniej 1 mln zł. Sposób i formuła obsługi klientów zależy od ich indywidualnych preferencji. Mogą być zatem obsługiwani w Biurze Bankowości Prywatnej, jak również utrzymać dotychczasową relację ze swoim doradcą Bankowości osobistej w oddziale detalicznym. Nowy model zakłada również możliwość obsługi poza Bankiem. Na życzenie klienta doradca Bankowości Prywatnej odwiedzi klienta w domu, biurze i innym umówionym miejscu.

Klientom Bankowości Prywatnej PKO Bank Polski proponuje kompleksową ofertę Banku oraz Grupy Kapitałowej. Klienci mogą korzystać m.in. z indywidualnej oferty asset management w PKO TFI, oferty Domu Maklerskiego, produktów strukturyzowanych i depozytów negocjowanych. Obsługę zapewnia profesjonalny zespół doradców Bankowości Prywatnej, a większość transakcji i dyspozycji może być zlecona telefonicznie przez klienta znajdującego się w dowolnym zakątku świata.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 3. kwartały  2012 roku wyniósł 2,87 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą ?Bank of the Year in Poland? przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik ?The Banker?. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie ?The Best Annual Report? w kategorii Banki i instytucje finansowe. Bank otrzymał także Nagrodę Główną w rankingu ?50 największych banków w Polsce 2012? branżowego miesięcznika ?Bank?. Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej Banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności. Dodatkowo ?Gazeta Bankowa? wyróżniła Bank za ?Najwyższą efektywność? w swojej kategorii. PKO Bank Polski po raz kolejny zwyciężył w badaniu infolinii bankowych przeprowadzonym przez firmę ARC Rynek i Opinia.
PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu ?The Banker? wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu ?Rzeczpospolitej? - ?Polskie Marki 2011? jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, według rankingu ?100 najcenniejszych firm Newsweeka?. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global, jak i stowarzyszenia AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

Similar Posts