Biznes

Janmedia wdraża sklep partnerski dla Plus

28 kwietnia wystartował sklep internetowy z ebookami i audiobookami Plusoczytelnia.pl skierowany do klientów operatora komórkowego Plus. Firma Janmedia była odpowiedzialna za techniczne wdrożenie serwisu. Projekt został uruchomiony na zlecenie firmy NetPress Digital, właściciela serwisu Nexto.pl.

NetPress Digital, właściciel platformy Nexto.pl, postawił przed agencją Janamedia nowe zadanie, wdrożenie sklepu partnerskiego dla operatora komórkowego Plus.

Zakres prac obejmował wdrożenie systemu płatności SMS obsługiwanego przez Plus w sklepie partnerskim oraz wdrożenie layoutu sklepu Plus dostarczonego nam przez klienta. Oprócz wdrożenia grafiki zgodnej z systemem identyfikacji wizualnej operatora telefonii komórkowej, wszystkie wiadomości systemowe i wyświetlanie produktów również zostało oparte na szablonach graficznych dostosowanych do wytycznych operatora.

Budując rozwiązanie dla naszego klienta, korzystaliśmy z wdrożonego przez nas programu partnerskiego umożliwiającego każdemu internaucie prowadzenie własnego sklepu (kiosku on-line). Sklep wykorzystuje udostępnione wcześniej funkcjonalności platformy Nexto, co znacznie ograniczyło koszty i przyspieszyło realizację projektu.

Dzięki wdrożeniu płatności poprzez system obsługiwany przez Plus, możliwe są transakcje bezkoszykowe, gdzie klient otrzymuje unikatowy kod do wpisania na stronę i po chwili może pobrać produkt. Istniejące na platformie Nexto.pl funkcjonalności pozwoliły również, aby nowy system umożliwiał definiowanie stawek za SMSy jakie płacą klienci oraz stawek jakie otrzymują wydawcy.

Mówi założyciel i prezes zarządu NetPress Digital, Bartłomiej Roszkowski:

?Rynek ebooków i audiobooków rozwija się w iście rewolucyjnym tempie. Jeszcze 2-3 lata temu mało kto myślał o zakupach książek w formie elektronicznej. Obecnie coraz częściej jest to coś normalnego. Tak szybko rozwijające się projekty potrzebują najlepszego wsparcia, szybkiego reagowania na zmiany oraz doskonałych i wydajnych rozwiązań technologicznych.?

Sklep dostępny jest pod adresem http://www.plusoczytelnia.pl/.

Nexto.pl to największy w Polsce sklep internetowy oraz dystrybutor publikacji w wersji elektronicznej. Nexto oferuje szybki dostęp do tysięcy audiobooków, czasopism, książek w nowoczesnej, elektronicznej formie. Janmedia współpracuje z Nexto.pl od 2006 roku.

http://media.janmedia.pl/pr/161173/janmedia-wdraza-sklep-partnerski-dla-plus-na-platformie-nexto-pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #bank   #banku   #Biznes   #celu   #chce   #dla   #dwa   #jak   #jej   #karty   #klient