Oszczędzanie

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?
autorem artykułu jest Paweł Sygnowski

Kilka prostych i mniej prostych sposobów aby uszczuplić nieco rachunki za prąd:

– Lodówka powinna znajdować się z dala od źródeł ciepła (czyli w domu chodzi o grzejniki, kuchenkę, itp.). Dlaczego to takie ważne? Otóż przy obniżeniu temperatury pomieszczenia o 1 stopień Celsjusza, lodówka zużyje o ok. 5 procent mniej energii.

– Do lodówki nie wolno wkładać gorących produktów (np. prosto z kuchenki, po ugotowaniu), gdyż wtedy zużyje ona średnio 3 razy więcej prądu, niż normalnie. Należy poczekać, aż nasze danie ostygnie i dopiero zimne umieścić w lodówce.

1040097_jungle_men
– W czasie normalnej eksploatacji lodówki warto pamiętać, aby nie otwierać jej na długo (przyśpiesza to powstawanie szronu, a to oznacza większy pobór energii), systematycznie odmrażać (zapobiegnie to powstawaniu nadmiernej warstwy szrony, a jednocześnie przedłuży czas jej żywotności), a w wypadku dłuższego wyjazdu należy bezwzględnie ją opróżnić, wyłączyć, a drzwiczki zostawić otwarte (zapobiega to powstaniu pleśni).

– Nie zostawiaj ładowarki po naładowaniu nią określonego urządzenia. Dlaczego? Będąc w gniazdku pobiera ona ciągle pewną dozę prądu.

– Jeśli tylko osiądzie kamień na jakimś urządzeniu, odkamień go (zwykle wystarczy użyć w tym celu octu). W przeciwnym razie, takie urządzenie będziesz zużywać ok. 10% więcej prądu, niż normalnie.

– Jedna żarówka 100 W, to 20% mniej zużytego prądu, niż np. dwie żarówki po 50 W.

– Kurz tłumi światło, co powoduje spadek skuteczności świecenia żarówki nawet o 40%. Dlatego regularnie czyść żarówki z kurzu.

– Przepełniony worek w odkurzaczu oznacza większe zużycie prądu, dlatego wymieniaj go regularnie.

– Lepiej prać w niższej temperaturze, niż wyższej. Efekt ten sam, a mniejsze zużycie prądu.

98 cennych rad, jak oszczędzić co najmniej 576 zł rocznie na paliwie.

http://www.jak-oszczedzac.info/ – Tylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzaniaTylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzania

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #bank   #bezpieczeństwo   #depozyty   #dla   #jej   #jest   #klient   #kont   #kredyt   #kredyt bank   #kryzys