Oszczędzanie

Jak w ciągu 30 sekund zaoszczędzić 20 – 30% swoich zwykłych kosztów życia

Jak w ciągu 30 sekund zaoszczędzić 20 – 30% swoich zwykłych kosztów życia
autorem artykułu jest Paweł Sygnowski

Chcesz w ciągu następnych 30 sekund zaoszczędzić od 20 do 30% swoich zwykłych kosztów życia? Jeśli tak (a kto by nie chciał), to jedyne co musisz zrobić, aby to osiągnąć, to:

Weź wszystkie swoje karty kredytowe, potnij je na kawałki, a następnie wyrzuć do kosza.

To wszystko, ale …

email_symbol_icon_6
Możesz zapytać: w jaki sposób ta prosta czynność jest w stanie obniżyć w tak radykalny sposób Twoje koszta życia? Mówimy tutaj nawet o 30% w ciągu najbliższego roku.

Sprawa jest dość prosta. Badania statystyczne pokazują, że dzieje się tak z takiego prostego powodu, jakim jest zbyt łatwy dostęp do pieniędzy, których faktycznie nie posiadasz, a który zapewniają karty kredytowe. Ten dostęp, stwarza iluzję zakupów za cudze pieniądze. Tak w istocie jest, bo najpierw płacisz pieniędzmi banku, ale potem musisz je oddać korzystając z własnych, ciężko zarobionych pieniędzy. To wszystko, z kolei, przekłada się na dużą pokusę wydawania, której tak wielu z nas nie potrafi się oprzeć, tak że o wiele lepiej jest przeciwdziałać zawczasu, nim popadnie się w jakieś skrajnie duże i niebezpiecznie długi.

Na podstawie: Allen G. Robert, Jak pomnożyć źródła swoich dochodów? Wolters Kluwer Polska, Kraków 2007.

W jaki sposób, wprowadzając jedynie kilka drobnych zmian, możesz zacząć oszczędzać naprawdę dużą sumę pieniędzy?

http://www.jak-oszczedzac.info/ – Tylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzaniaTylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzania

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Similar Posts