Finanse Wiadomości branżowe

Godło ?Teraz Polska? dla Banku Pekao za kompleksową ofertę bankowości mobilnej

Kompleksowa oferta bankowości mobilnej obejmująca Eurokonto Mobilne, aplikację bankowości mobilnej Pekao24 oraz aplikację Mobilny Planer Zakupów została nagrodzona prestiżowym Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”.  W konkursie „Teraz Polska” nagradzane są usługi i produkty, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. To już drugie wyróżnienie tego typu dla bankowości detalicznej Banku Pekao – w zeszłym roku godłem została nagrodzona Bankowość Elektroniczna Pekao24.

Nagrodzona Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” kompleksowa oferta mobilna bankowości mobilnej jest dostępna dla klientów Banku Pekao od grudnia 2011 r. i obejmuje: rachunek osobisty Eurokonto Mobilne, aplikację bankowości mobilnej Pekao24 oraz aplikację Mobilny Planer Zakupów ułatwiającą korzystanie z rabatów przy płatnościach kartą Banku Pekao w ponad 1500 punktów w Polsce.

- Eurokonto Mobilne to pierwsze w Polsce konto mobilne. Wprowadzając je,  pokazaliśmy, ze rozumiemy potrzeby użytkowników urządzeń przenośnych, aktywnie korzystających ze zdalnych kanałów dostępu, chętnie płacących kartą płatniczą – mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor zarządzający departamentu klienta detalicznego w Banku Pekao. 

Podstawowe opłaty miesięczne wynoszą: 5,99 zł za konto, 3,99 zł za kartę debetową. Jednak regularne wpływy w wysokości minimum 500 zł oraz 4 transakcje kartą w miesiącu  umożliwiają zniesienie opłat, dzięki czemu rachunek może być prowadzony bezpłatnie. Ponadto klienci korzystający z tego Eurokonta mają do dyspozycji bezpłatne wypłaty z ponad 4 500 bankomatów Banku Pekao i sieci Euronet na terenie kraju, 20 000 bankomatów Grupy UniCredit w Europie oraz dwie bezpłatne wypłaty z dowolnego bankomatu innego banku w Polsce.

Posiadacz Eurokonta Mobilnego bezpłatnie realizuje przelewy internetowe, mając do dyspozycji nie tylko nowoczesny system bankowości internetowej, ale także aplikację bankowości mobilnej Pekao24. Pozwala ona w prosty i intuicyjny sposób zrealizować większość operacji takich jak: przelewy jednorazowe do niezdefiniowanych odbiorców, doładowania telefonów, spłata karty czy możliwość sprawdzenia sald i historii posiadanych rachunków. Część informacyjna aplikacji nie wymaga zalogowania i oferuje funkcje, z których mogą korzystać także osoby nieposiadające rachunku w Banku Pekao: dostęp do kursów walut, aktualności i aktualnej oferty Banku, możliwość wyszukiwania bankomatów, oddziałów i punktów rabatowych. Unikalny wygląd aplikacji oparty na kształcie obracającego się koła, wyróżnia aplikację pod względem graficznym i ergonomicznym.

- Uważnie przyglądaliśmy się dostępnym możliwościom oferowanym przez szeroko rozumianą mobilność, kierunkom rozwoju rynku smartfonów i tabletów, wreszcie – co najważniejsze – nieustannie pytaliśmy naszych klientów o ich oczekiwania względem  tego kanału dostępu do usług Banku Pekao. Efektem tej pogłębionej i rzetelnej analizy było to, że już na starcie aplikacja mobilna Banku Pekao obsługiwała wszystkie najpopularniejsze systemy na jakich pracują telefony komórkowe, smartfony i tablety (Symbian, Android, iOS, BlackBerry, Windows Mobile, Java) -  mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Pekao. 

Posiadacz dowolnej karty Banku Pekao może korzystać z atrakcyjnych rabatów w ramach programu „Płać kartą bo warto!”, dla którego Bank zaprojektował specjalny przewodnik w formie aplikacji Mobilny Planer Zakupów. Korzystając z funkcji geolokazacji klient szybko odnajdzie najbliższe sklepy i galerie handlowe, w których otrzyma atrakcyjne rabaty do 50%. Aplikacja jest bezpłatna i obsługuje urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android.


Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce (wg. stress-testów przeprowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego w lipcu 2011 roku) i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 2011  r. na poziomie 17%).

Bank Pekao SA jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez „Euromoney”. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”, ostatnio w 2010 roku.  W 2011 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał prestiżowe nagrody magazynu „Global Finance” za usługi bankowości korporacyjnej, która została uhonorowana m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca. W bankowości detalicznej bank zdobył w 2011 roku godło „Teraz Polska” za system bankowości elektronicznej Pekao24.

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa domy maklerskie oraz spółki oferujące leasing i faktoring.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia w sumie ok. 160 tys. osób. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy