Finanse Wiadomości branżowe

Ernst & Young liderem w rankingach pożądanych pracodawców

W corocznym badaniu międzynarodowej organizacji Universum firma doradcza Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w rankingu Idealnego Pracodawcy w kategoriach: Biznes i Prawo. Zwycięstwo w rankingu Universum Student Survey jest kolejną nagrodą przyznaną Ernst & Young jako pracodawcy.

Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w Ernst & Young: Zdobycie pierwszego miejsca w prestiżowym rankingu Universum to ogromny sukces Ernst & Young oraz naszych pracowników, którzy tworzą organizację i dzięki którym absolwenci wyższych uczelni oceniają nas jako najbardziej pożądanego pracodawcę na rynku. To, co sprawia, że pracownicy cenią sobie pracę w Ernst & Young, to m.in. możliwość realizacji różnorodnych projektów, zdobywanie doświadczenia i wiedzy od najlepszych specjalistów na rynku oraz ustrukturyzowany system szkoleń dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wynik tegorocznego badania Universum Student Survey kolejny raz pokazał, że firma Ernst & Young spełnia oczekiwania studentów – zarówno jeśli chodzi o aspekty dotyczące kariery zawodowej jak i kultury organizacyjnej.

Typując idealnego pracodawcę respondenci odpowiedzieli też na szereg pytań dotyczących ich celów zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Wyniki badania udowodniły, że studenci szczególnie cenią u przyszłych pracodawców stabilność zatrudnienia, zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, możliwości rozwoju, przejrzystą ścieżkę kariery oraz konkurencyjne wynagrodzenie. Nie bez znaczenia jest dobra reputacja przyszłego pracodawcy, jego rozpoznawalność i pozycja rynkowa.

Joanna Pachnik, asystent w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young potwierdza: Pracę w Ernst & Young rozpoczęłam jeszcze podczas studiów  – uczestnicząc w programie Finanse i Zarządzanie w Biznesie. Argumentów przemawiających za rozpoczęciem pracy w Ernst & Young było wiele – firma oferuje szerokie perspektywy rozwoju zawodowego; to miejsce jest ‘milowym krokiem’ w karierze zawodowej dla młodego absolwenta. W pracy czuję się doceniana i spełniona. Każdego dnia zdobywam cenną wiedzę i umiejętności, a ścieżka mojego indywidualnego rozwoju zawodowego jest dopasowana do moich zainteresowań prawniczych i wiedzy ekonomicznej.

Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young podsumowuje: Jesteśmy pracodawcą o silnej i rozpoznawalnej marce. Prowadzimy aktywną działalność związaną z budowaniem wysokiej pozycji na rynku pracy. Czołowe miejsce firmy Ernst & Young w rankingach pożądanych pracodawców to z pewnością skutek realizacji naszej strategii employer brandingowej, w ramach której realizujemy wiele programów  z myślą właśnie o studentach – jak np. kampania rekrutacyjna ‘Zacznij poziom wyżej’, konkurs EY Financial Challenger, EYe on Tax, czy program Finanse i Zarządzanie w Biznesie prowadzony  wspólnie z SGH i organizacją ACCA.

O badaniu Universum

Celem badania Universum Student Survey, przeprowadzonego wśród ponad 18 tys. studentów na 58 uczelniach w całej Polsce od października 2011 do marca 2012 roku, było przeanalizowanie wizerunku pracodawców na polskim rynku pracy i czynników świadczących o ich atrakcyjności. Tytuł Idealnego Pracodawcy został przyznany w kategoriach odzwierciedlających kierunki studiów respondentów badania: Biznes, Inżynieria, IT, Nauki ścisłe, Nauki humanistyczne, Prawo, Medycyna i farmacja.

 

Informacje o pracodawcy

Ernst & Young jest najbardziej rozpoznawalną firmą świadczącą profesjonalne usługi doradcze w Polsce. Firma ma swoje biura w 6 miastach Polski (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź). Pracownicy Ernst & Young, ponad 1400 osób, to eksperci w zakresie audytu, doradztwa biznesowego, podatkowego i transakcyjnego.

Od wielu lat Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. W opublikowanych w 2012 roku rankingach firma zdobyła pierwsze miejsce w rankingu ‘Pracodawca Roku 2011’ przeprowadzonym przez AIESEC Polska wśród studentów kierunków ekonomicznych. Za kluczowe czynniki decydujące o atrakcyjności Ernst & Young jako pożądanego pracodawcy studenci uznali takie kryteria jak konkurencyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy i satysfakcja z wykonywanych obowiązków.

Firma Ernst & Young wygrała również I Ogólnopolskie Badanie MBE Student Index 2011, zdobywając 1. miejsce w rankingu Idealnych i Pożądanych Pracodawców w kategorii Audyt, Doradztwo Podatkowe, Zarządzanie Ryzykiem oraz Księgowość. Badanie zostało przeprowadzone wśród 2070 studentów i absolwentów zainteresowanych rozwojem kariery w branży finansowej.

W opublikowanym w lutym 2012 roku rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę Trendance Graduate Barometer przygotowanego na podstawie badania przeprowadzonego wśród 1400 polskich studentów, firma Ernst & Young uplasowała się na 3. miejscu w kategorii ‘Biznes’ – wyprzedzając wszystkie firmy z tzw. Wielkiej Czwórki.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/kariera

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Groupon Travel   #nowych   #oraz   #za