Finanse Wiadomości branżowe

Ericsson podpisał z Orange umowę Managed Services w Szwajcarii

  • Ericsson podpisał pięcioletnią umowę o zarządzanie siecią Orange w Szwajcarii
  • W styczniu 2013 r. do zespołu firmy Ericsson dołączy około 100 nowych pracowników
  • Ericsson zwiększy swój udział w rynku Managed Services w Europie

Ericsson zawarł z firmą Orange umowę o usługi zarządzane w Szwajcarii. Pięcioletni kontrakt obejmuje wszystkie operacje Orange na terenie tego kraju, w tym zarządzanie siecią, prace konserwacyjne w terenie oraz zarządzanie częściami zamiennymi.

?Bardzo nas cieszy, że Ericsson, światowy lider usług zarządzanych, będzie naszym partnerem? ? mówi Johann Andsjö, dyrektor generalny Orange Szwajcaria. ?Dzięki temu możemy jeszcze efektywniej realizować nasze zobowiązania wobec klientów, zapewniając im sieć najwyższej jakości?.

?Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy o usługi zarządzane z firmą Orange Szwajcaria? ? mówi Anders Runevad, dyrektor firmy Ericsson na region Europy Zachodniej i Środkowej. ?Nasza współpraca pomoże Orange w polepszeniu jakości sieci oraz odciążeniu zasobów, które będą mogły skupić się na głównym celu firmy, tj. świadczeniu użytkownikom nowatorskich usług. Z kolei Ericsson umocni się na pozycji lidera w zakresie usług zarządzanych zarówno w Europie, jak i na całym świecie?.

Współpraca z firmą Ericsson w zakresie usług zarządzanych ułatwia operatorom osiągnięcie przewagi nad konkurencją dzięki zwiększeniu dostępności i pojemności sieci przy równoczesnym obniżeniu jej kosztów operacyjnych. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na usługi mobilne operatora, który może polepszyć ich jakość i zwiększyć zadowolenie użytkowników. Ericsson podpisał ponad 300 umów o usługi zarządzane w ponad 100 krajach. Zarządza sieciami w imieniu operatorów, którzy obsługują ponad 950 mln abonentów na całym świecie.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

Similar Posts