Finanse

Emerytura na bank w ZUS

Konto bez opłat! To specjalna oferta dla emerytów i rencistów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z dwoma działającymi na polskim rynku bankami uruchomił pilotaż nowego sposobu

Konto bez opłat! To specjalna oferta dla emerytów i rencistów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z dwoma działającymi na polskim rynku bankami uruchomił pilotaż nowego sposobu odbioru świadczeń.

Dziś blisko 46 proc. wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Świadczeń wypłacana jest w gotówce, za pośrednictwem poczty. ZUS chce to zmienić. W tym celu już dziś rozpoczyna realizację rządowego programu rozwoju obrotu bezgotówkowego. Zgodnie z jego założeniami udział świadczeń wypłacanych w gotówce do świadczeń wypłacanych ogółem ma stanowić na koniec 2013 r. jedynie 20 proc. Korzyści z obrotu bezgotówkowego będą obopólne. Odniosą je zarówno świadczeniobiorcy, jak i sam Zakład. Dla emerytów i rencistów przelew świadczenia na konto bankowe to przede wszystkim bezpieczeństwo. Niejednokrotnie bowiem włamania i napady zdarzają się w dniach, gdy listonosz przynosi do domu wypłatę świadczenia. Konto bankowe to również swoboda w dostępie do pieniędzy w szeregu bankomatów i placówek banku.

Chcąc zachęcić swoich swiadczeniobiorców do korzystania z rachunków bankowych ZUS zawarł specjalne porozumienie z dwoma bankami: Bankiem Handlowym S.A. i Bankiem Pocztowym S.A. W jego ramach w Trójmieście i Łodzi ruszyła pilotażowa oferta bezpłatnych rachunków dla klientów ZUS. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie bezpłatne konto można otworzyć w Banku Handlowym, z kolei w Łodzi ? w Banku Pocztowym. Oferta nie zawiera żadnych ?gwiazdek? i ?drobnego druku?. Emeryt i rencista nie zapłaci grosza za założenie konta, prowadzenie rachunku, za kartę płatniczą, prowadzenie transakcji przy pomocy tejże karty i wypłatę gotówki w oddziałach i bankomatach wskazanego banku. Warunki te są zagwarantowane przez banki do końca 2012 r. Klienci zainteresowani specjalnym bezpłatnym kontem powinni odwiedzić jedną z placówek odpowiedniego banku bądź udać się do najbliższej placówki ZUS w Trójmieście lub Łodzi.
Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=917082769

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy