Oszczędzanie

Co to znaczy oszczędzać?

Co to znaczy oszczędzać? autorem artykułu jest Paweł Sygnowski ?Oszczędzanie? ma dwa zasadnicze znaczenia. Jedno, to ?płacić mniej za zakupy?. Drugie, to ?uzyskiwać nadwyżkę przychodów

Co to znaczy oszczędzać?
autorem artykułu jest Paweł Sygnowski

?Oszczędzanie? ma dwa zasadnicze znaczenia.

Jedno, to ?płacić mniej za zakupy?. Drugie, to ?uzyskiwać nadwyżkę przychodów nad rozchodami?, czyli więcej zarabiać, niż wydawać. Co ciekawe zdecydowana większość osób bardzo dobrze sobie radzi z oszczędzaniem pierwszego typu, ale jest kompletnie do niczego, jeśli chodzi o drugi sposób. Dlaczego?

Podstawowa przyczyna tkwi w pewnym nie zrozumieniu. Bardzo prosto jest przecież zaoszczędzić pieniądze w czasie zakupów, kupując coś w promocji (w domyśle: z rabatem), ale bardzo trudno jest OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE, KTÓRE ZAOSZCZĘDZIŁO się w czasie tych zakupów.

Weźmy prosty, hipotetyczny przykład. Twój kolega właśnie rzucił palenie. W ciągu miesiąca dzięki temu oszczędza ok. 50 pln. Proste pytanie: ?Gdzie jest to 50 pln??. Znajomy nie wie. Innymi słowy: Twój znajomy zaoszczędził 50 pln (tak jakby kupił coś z rabatem w wysokości 50 pln), ale ich nie zaoszczędził (w domyśle: odłożył, zachował).

1046580_buildings
Cały sekret tkwi w tym, aby pieniądze, które zaoszczędzasz na czymś (kupując coś taniej lub w ogóle tego nie kupując), natychmiast odłożyć ? np. umieścić je w osobnej kopercie, w skarbonce, a następnie zdeponować na osobnym koncie bankowym i pod żadnym pozorem ich nie wydawać. Tylko w taki sposób naprawdę zaoszczędzisz pieniądze.

Na podstawie: Allen G. Robert, Jak pomnożyć źródła swoich dochodów? Wolters Kluwer Polska, Kraków 2007.

98 cennych rad, jak oszczędzić co najmniej 576 zł rocznie na paliwie.

http://www.jak-oszczedzac.info/ – Tylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzaniaTylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzania

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

A to już wiesz?  Jeśli nie ZUS to co? Raport specjalny Bankier.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy