Wiadomości branżowe

BRE Bank wśród najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej

BRE Bank znalazł się w prestiżowym gronie najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie przyznane zostało przez międzynarodowy, specjalistyczny magazyn Global Finance, w trzeciej edycji corocznego rankingu „Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe”. Banki zostały starannie przebadane w oparciu o porównanie sumy

Teaser

BRE Bank znalazł się w prestiżowym gronie najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie przyznane zostało przez międzynarodowy, specjalistyczny magazyn Global Finance, w trzeciej edycji corocznego rankingu ?Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe?.

Banki zostały starannie przebadane w oparciu o porównanie sumy aktywów oraz zestawienia długoterminowych ratingów kredytowych. Pod uwagę wzięto oceny agencji Moody?s, Standard & Poor?s oraz Fitch. Na podstawie tych kryteriów BRE Bank został sklasyfikowany jako szósty zapewniający największe bezpieczeństwo bank w naszej części kontynentu.

– Przemyślana polityka zarządzania płynnością banku to dla nas priorytet. Wyniki przyjmujemy z dumą również dlatego, że kryteria zastosowane przy tworzeniu rankingu były wszechstronne, a na liście najbezpieczniejszych instytucji znalazło się tylko jedenaście banków z Europy Środkowo-Wschodniej ? komentuje Cezary Stypułkowski, prezes BRE Banku.

BRE Bank to nie tylko bank gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa swoim klientom i inwestorom, ale także jeden z najzyskowniejszych banków w Polsce. Zysk netto Grupy BRE Banku po trzech kwartałach bieżącego roku wyniósł 875,5 mln zł. Bank cieszy się także zaufaniem międzynarodowych inwestorów ? we wrześniu br. przeprowadził z sukcesem pierwszą w swojej historii emisję euroobligacji denominowanych we franku szwajcarskim o wartości 200 mln CHF.  

Magazyn Global Finance został założony w 1987 roku. Obecnie dociera do czytelników w 180 krajach, a jego nakład przekracza 50 000 egzemplarzy. Ranking ?Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe? został opublikowany po raz trzeci, ale to wyróżnienie nie jest jedynym, które przyznaje magazyn. W tegorocznym konkursie ?Best Emerging Market Banks In CEE?, BRE Bank już po raz kolejny zdobył tytuł najlepszego polskiego banku.

O BRE BANKU

BRE Bank to jeden z największych banków w Polsce. Obsługuje ponad 4,2 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. 25 listopada 2013 r. BRE Bank zmieni nazwę na mBank. Zmiany dotyczyć też będą marki MultiBank, która zostanie zastąpiona przez mBank, oraz nazw spółek zależnych działających w ramach Grupy BRE Banku (wkrótce Grupy mBanku). Marka mBank będzie wykorzystywana w całej działalności banku na wszystkich rynkach. Będzie to też nazwa banku zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców. Jej wybór podyktowany był wartością marki mBank, jej wysoką rozpoznawalnością oraz potencjałem wzrostu. mBank to najbardziej znana marka w Grupie BRE i jeden z najlepszych polskich brandów.

A to już wiesz?  Ponad 800 placówek Grupy Poczty Polskiej umożliwi Polakom założenie konta w BIK i potwierdzenie wiarygodności finansowej

 

Źródło BRE Bank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy