Biznes

Bogate możliwości komunikacji mobilnej

Ericsson podpisał wstępne porozumienie w sprawie ustanowienia współpracy strategicznej z firmą Datang Telecom Technology & Industry Holdings Co. Ltd. (Datang). Partnerstwo ma na celu wspólne opracowanie zaawansowanych rozwiązań TDD, z myślą o zapewnieniu bogatszych możliwości komunikacji mobilnej konsumentom w Chinach i na całym świecie.

W ramach tej współpracy Ericsson rozpocznie integrację najlepszych w swojej klasie urządzeń obecnej radiowej sieci dostępowej TD-SCDMA firmy Datang ze swoją ofertą komunikacji mobilnej 3G.

Dzięki tej technologii z usług mobilnych korzysta już ponad sześć milionów użytkowników w Chinach. TD-LTE, nowa generacja technologii TD-SCDMA, przechodzi także testy przedkomercyjne mające na celu zaspokojenie w odpowiednim czasie rosnącego zapotrzebowania chińskich abonentów telefonii komórkowej na większą szybkość i bogatsze aplikacje.

Już w styczniu 2008 r. firmy Ericsson i Datang uruchomiły w Pekinie wspólne centrum badawcze, w którym jest prowadzona współpraca w dziedzinie technologii TDD. Obecne porozumienie o współpracy strategicznej podnosi relacje między partnerami na znacznie wyższy poziom.

Współpraca ta ma na celu wykorzystanie przodującej pozycji firmy Ericsson w globalnej komunikacji mobilnej, jej ogromnego doświadczenia w globalnym komercyjnym wdrażaniu technologii LTE i jej wspólnej platformy dla FDD i TDD, a także wyjątkowych kwalifikacji firmy Datang w dziedzinie technologii TDD. Posunięcie to zwiększy możliwości przemysłowego wdrożenia rozwiązań TDD dzięki ekonomicznemu efektowi skali, poprawi zgodność operacyjną sieci 2G/3G/4G różnych operatorów oraz ułatwi pomyślne komercyjne wprowadzenie technologii TD-LTE w Chinach w bliskiej przyszłości.

?Mając pozycję globalnego lidera w technologii LTE jesteśmy silnie zaangażowani w rozwój TD-SCDMA w kierunku TD-LTE? ? powiedział Mats H Olsson, dyrektor regionu Chin i Azji Północno-Wschodniej w firmie Ericsson. ?Obecnie, dzięki strategicznej współpracy z firmą Datang, jeszcze bardziej zwiększamy to zaangażowanie. Nasze cele nie zmieniają się: będziemy zawsze dążyć do tego, aby konsumenci w Chinach i na całym świecie mieli dostęp do najlepszych produktów i usług TDD?.

Chen Shanzhi, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych Datang Telecom Technology & Industry Group, powiedział: ?Ericsson to znany na całym świecie dostawca rozwiązań i usług telekomunikacyjnych. Współpraca pomiędzy firmami Ericsson i Datang przy opracowywaniu produktów i rozwiązań TDD świadczy o uznaniu głównych światowych dostawców z branży telekomunikacyjnej dla nowatorskich prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez firmę Datang oraz jej możliwości przemysłowych i rynkowych w segmencie TDD. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych sił przyspieszy globalizację technologii TD-SCDMA i w dalszej perspektywie odegra ważną rolę we wprowadzaniu na skalę przemysłową technologii TD-LTE. Współpraca strategiczna, którą obecnie ustanawiamy, umożliwi obu partnerom pełne wzajemne korzystanie ze swoich zasobów, co pozwoli nam wspólnie oferować produkty i usługi spełniające wymagania China Mobile?.

Datang Telecom Group jest inicjatorem wprowadzenia międzynarodowego standardu TD-SCDMA w komunikacji mobilnej 3G, posiadaczem związanych z nim najważniejszych praw własności intelektualnej oraz ważnym promotorem jego wdrożenia na skalę przemysłową.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest ?stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji? poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

http://media.ericsson.pl/pr/161162/wspolpraca-strategiczna-z-datang-na-rzecz-rozwoju-technologii-mobilnej-w-chinach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy