Wiadomości branżowe

Bank Pocztowy zwycięzcą prestiżowego konkursu ?The Best Annual Report 2013?

Najlepszy na polskim rynku raport roczny za 2013 r. w kategorii  „Banki i instytucje finansowe” przedstawił Bank Pocztowy, tym samym zwyciężając w organizowanej przez Instytut Rachunkowości i Podatków IX edycji konkursu „The Best Annual Report 2013”. W organizowanym już po raz dziewiąty konkursie „The Best Annual Report 2013” Bank został nagrodzony podwójnie. Raport

Najlepszy na polskim rynku raport roczny za 2013 r. w kategorii  ?Banki i instytucje finansowe? przedstawił Bank Pocztowy, tym samym zwyciężając w organizowanej przez Instytut Rachunkowości i Podatków IX edycji konkursu ?The Best Annual Report 2013?.

W organizowanym już po raz dziewiąty konkursie ?The Best Annual Report 2013? Bank został nagrodzony podwójnie. Raport roczny Banku Pocztowego za 2013 r. zajął pierwsze miejsce w kategorii ?Banki i instytucje finansowe? (nagrodę równolegle w kategorii ?Przedsiębiorstwa? zajął Tauron Polska Energia S.A.). Dodatkowo Bank Pocztowy otrzymał wyróżnienie za ?Najlepsze sprawozdanie z działalności?. Nagroda to również wyraz docenienia faktu, że Bank Pocztowy ? nie będący spółką publiczną ? w swoim działaniu i raportowaniu stosuje zasady, jak spółki obecne na GPW.

– Zajęcie przez Bank Pocztowy pierwszego miejsca w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków przy strategicznym partnerstwie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. to bardzo prestiżowe wyróżnienie, gdyż w poprzednich latach nagrodę zdobywały przede wszystkim duże banki giełdowe. Każdego roku staramy się, by sporządzane przez Bank Pocztowy sprawozdania finansowe były zgodne z najlepszymi standardami spółek notowanych na GPW, co jest bardzo ważnym elementem rozwoju rynku kapitałowego w Polsce ? mówi Michał Sobiech, Członek Zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialny za Pion Finansów i Ryzyka.

Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W konkursie brały udział spółki z rynku regulowanego, które sporządzają skonsolidowane sprawozdania finansowe wg MSSF/MSR oraz spółki z rynku alternatywnego, które sporządzają sprawozdania finansowe wg Znowelizowanej Ustawy o Rachunkowości lub MSSF/MSR.

W poprzednich edycjach konkursu ?The Best Annual Report? Bank Pocztowy wyróżniany był za najlepsze Sprawozdanie z działalności (2013 r.) oraz najlepsze zastosowanie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (2012 r.).


dostarczył infoWire.pl

Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy