Finanse Wiadomości branżowe

Acronis nabył firmę GroupLogic

Acronis, razem z firmą GroupLogic, staje naprzeciw wymaganiom przedsiębiorstw, które potrzebują bezpiecznego dostępu do danych i ich stałej dostępności.

Acronis?, wiodący dostawca rozwiązań do odzyskiwania i ochrony danych w środowisku fizycznym, wirtualnym i chmurowym, nabył firmę GroupLogic?, oferującą oprogramowanie umożliwiające przedsiębiorstwom bezpieczny dostęp do plików oraz bezpieczne udostępnianie danych i ich synchronizację. Dzięki temu, pomoże organizacjom zachować stały dostęp do ich dynamicznych danych, w każdej chwili, na każdej platformie, od momentu ich stworzenia do etapu ich przechowywania.

Nabycie GroupLogic jest ważnym elementem wizji Acronis, skierowanej na nowe potrzeby, jakie pojawiają się na rynku, związane z dostępnością danych i ich ochroną. Wraz ze wzrostem mobilności przedsiębiorstw, a także potrzeb wynikających z wielkości i tempa tworzenia nowych treści, dane te są narażone na większe ryzyko.

Alex Pinchev, który w styczniu 2012 roku objął stanowiska Prezesa i CEO w Acronis, uważa, że ??to co obecnie dzieje się na rynku, zmusza dyrektorów działów IT do ponownego przemyślenia swojego podejścia do danych. "Nasi klienci stoją przed nowym środowiskiem IT. Wzrost dużych zbiorów danych, dążenie do większej współpracy i zintensyfikowanie mobile working, wniosły do przedsiębiorstw nowe urządzenia i co za tym idzie niebezpieczne praktyki udostępniania plików. Poufne dane regularnie opuszczają firmę za pośrednictwem iPadów, smartfonów lub ?chmury? publicznej. Wraz z przejęciem GroupLogic mamy możliwość, aby pomóc organizacjom różnej wielkości czerpać korzyści z mobilności i bezpiecznej współpracy, przy zachowaniu stałej dostępności do treści i systemów korporacyjnych." -  powiedział Pinchev.

"Duże doświadczenie, które posiada Acronis w dostarczaniu łatwych w użyciu technologii do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii dla każdego typu środowiska IT, wspierających współpracę  przedsiębiorstw, daje im nie tylko ochronę danych, ale również umożliwia bezpieczne i scentralizowane udostępnianie plików firmowych, stały dostęp do nich i synchronizację. W połączeniu z potrzebą optymalizacji pamięci, Acronis znacznie rozszerza swoją ofertę aby przygotować organizacje do wejścia na trzecią platformę informatyki, która opiera się na usługach cloud, pracownikach mobilnych, social business i Big Data.? ? mówi Laura DuBois, analityk IDC.

 ?GroupLogic i Acronis dzielą wspólną wizję, według której oprogramowanie dla nowoczesnej organizacji IT musi być łatwe w obsłudze, wspierać różnorodne platformy i, co najważniejsze, obniżać koszty operacyjne przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka." - powiedział Chris Broderick, CEO GroupLogic. "Razem możemy dać dyrektorom IT narzędzia, które umożliwią firmom bezpieczną współpracę i dostępność danych, oraz dadzą im pewność, że dane mogą być łatwo odzyskać z miejsca, w którym są przechowywane. Pomagając organizacjom IT zarządzać różnorodnymi typami plików, platform, środowisk i urządzeń, dzisiaj jest to kluczowy aspekt.?

Dodatkowo, aby zapewnić pracownikom mobilnym bezpieczeństwo współdzielenia i synchronizacji plików, rozwiązania GroupLogic umożliwiają organizacjom prowadzenie bezproblemowej współpracy, bez narażania ich strategii ochrony danych czy strategii optymalizacji przechowywania. Ponadto rozwiązania GroupLogic zapewniają bezproblemową integrację urządzeń Apple? w środowiskach korporacyjnych serwerów.

Firma GroupLogic została założona w 1988 w Arlington, VA. Pracownicy GroupLogic dołączą do zespołu Acronis a Chris Broderick, CEO GroupLogic dołączy do zespołu kadry kierowniczej Acronis.

O Acronis

Acronis jest wiodącym dostawcą rozwiązań nowej generacji do ochrony danych i odzyskiwania po awarii dla środowisk fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Z oprogramowaniem Acronis do tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania po awarii, wdrożeń systemowych i migracji, użytkownik może skuteczniej chronić i utrzymywać dostępność swoich krytycznych danych i serwerów. Może również bardziej efektywnie osiągać cele związane z tworzeniem punktów przywracania (RPO) oraz z czasem odzyskiwania danych (RTO). Jednocześnie, korzystając z oprogramowania Acronis, użytkownik może redukować całkowity koszt posiadania (TCO). Po ponad dziesięciu latach inwestycji w badania i rozwój, oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 90 krajach i dostępne nawet w 14 wersjach językowych. Więcej informacji znaleźć można na www.acronis.pl. Śledź Acronis na Twitterze: http://twitter.com/acronis.

Acronis? jest zarejestrowanym znakiem towarowym Acronis International GmbH w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Apple? i iPad? są zarejestrowanymi znakami towarowymi Apple Inc. w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy