Wiadomości branżowe

3M w czołówce Listy Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2013

Teaser

Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych ogłaszana jest wraz z wynikami Rankingu Odpowiedzialnych Firm, który publikuje Dziennik Gazeta Prawna. Firma 3M po zeszłorocznym debiucie na Liście na miejscu czwartym, w tegorocznym zastawieniu zajęła drugie miejsce.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne całościowe zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Od dwóch lat wraz z wynikami ROF Dziennik Gazeta Prawna publikuje również Listę Firm Społecznie Odpowiedzialnych. Patronem zestawienia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada PwC. Ranking i Lista umożliwiają porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także są cennym instrumentem ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu. Łącznie w zestawieniach wzięło już udział ponad 150 spółek działających na polskim rynku.

Na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2013 drugie miejsce zajęła polska filia amerykańskiego koncernu 3M.

- Wierzymy, że reputacja 3M Poland zależy nie tylko od wyników finansowych, ale też od sposobu prowadzenia biznesu.Od początku swojej działalności w Polsce angażujemy się w projekty społeczne
i charytatywne na rzecz społeczności lokalnych. Konsekwentnie realizujemy projekty środowiskowe, dzięki którym redukujemy w naszych zakładach produkcyjnych odpady oraz zużycie energii i wody.
? mówi Ilona Gajewska, specjalista CM&PR w 3M Poland. - Działania proekologiczne, które 3M podejmuje od wielu lat, to jednak nie tylko odpowiedzialne podejście do procesów produkcyjnych. Realizowanie zasad zrównoważonego rozwoju firma zaczynamy od działań wewnętrznych i edukacji pracowników, bo to również oni są twórcami odpowiedzialnego wizerunku koncernu.

Koncern 3M powstał ponad 100 lat, a od ponad 20 lat prowadzi działalność w Polsce. Badania przeprowadzone przez koncern wskazują, że przeciętny konsument spotyka się z co najmniej 17 produktami 3M w ciągu dania. Produkty i rozwiązanie firmy obecne są niemal w każdej dziedzinie życia. Oferta 3M składa się na ponad 50 tys. innowacyjnych produktów w ramach 5 Grup biznesowych: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka.

 

< 240453" >
Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy